Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

haiko25

 
Kayıt : 31 Mart 2012
 • Black Mirror
  Black Mirror
 • Kelebek
  Kelebek
 • Jurassic Park
  Jurassic Park
 • Bir Avuç Dolar
  Bir Avuç Dolar
 • X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
  X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
Son Yorumları
The Walking Dead (2010)
20 Kasım 2014
The Walking Dead dizisini sevenleri ve seyredenleri, yazacağım bazı olumsuzluklarla kızdırmak veya üzmek istemem ancak şunları söylemeden edemeyeceğim. 5. sezona başlarken bir çoğumuz şöyle düşünmüştür emini "evet bu sezon çok iyi başladı sonunda insanlık için bir umut var mı yok mu, Amerika'nın geri kalan bölgelerinde durum ne hatta ve hatta ulusal durumun ötesinde dizide uluslararası bir açılım olur diye düşünüyorduk" Fakat geride kalan 6 haftanın geneline bakıldığında ilk 2 hafta dışında dizinin 3. haftadan itibaren yeniden kısır bir döngüye girdiğini görüyoruz. Şimdi soruyorum 4. hafta ve 6. hafta bu dizide ne kattı çok mu gerekliydi bu iki bölüm. Dizi takipçilerini bilmiyorum ama senaristlere şunu sormalı, konuyu bu kadar sığlaştırıp dizi oyuncularının tek tek ne yaptığına indirgemek midir olay. Hele 6. hafta tam bir fiyasko bu bölümü çekerken insanların şunu diyebileceklerini düşünmedi mi senaristler; "Lanet olsun bu diziye artık takip etmeyeceğim" şahsen Walking dead'ın beni getirmek üzere olduğu nokta bu. Siz değerli takipçiler fikirlerinize saygılıyım ancak dizi gerçekten kasmaya başladı. İyi seyirler.
The Walking Dead (2010)
04 Nisan 2013
Bazen söze nereden başlayacağınızı bilemezsiniz ya The Walking Dead dizi hakkında bir şeyler söylemek için söze tam olarak nereden başlayacağımı bilemiyorum. Dizinin 1. sezonuna baktığımızda kurgunun ve konunun genel olarak kurtulmuş bir bölge aramaya dayalı olduğu, acaba diğer bölgelerde durum nedir, hastalık hakkında çalışma var mıdır yok mudur bununla ilgili olduğunu görmekteydik ki bu daha merak uyandırıcı ve sürükleyici bir senaryoydu. Dizinin 2. ve 3. sezonlarına bakıldığında bu modun tamamen dışına çıkıldığı ve sağ kalanların sadece hayat mücadelesi verdiği ve kendilerine yaşam alanı oluşturmaya çalıştıklarını gördük. Son 2 sezonda dünyanın geri kalanına ne olduğuna dair ulusal çapta hiçbir konunun geliştirilmediği sığ bir konu oluşturuldu öyle ki diziyi seyrederken bir çok yeri atlayarak seyretmeye başladık. Tüm bunlar hali hazırda gelişirken ve artık bu durumu kabullenmeye başlamışken 3. sezonun finali tam bir fiyasko olarak karşımıza çıktı. 3. Sezonun 13. bölümden itibaren kilitlendiğimiz savaş neredeyse kurşun atmadan sonlandı. Umalım da 4. sezonda yapımcılar artık bu sığ döngüden kurtulur ve diziyi belirli mekanlara sıkıştırıp sığlaştırmaz ülke çapına yayarlar.
Fringe (2008)
13 Eylül 2012
Kardeşim 5. sezonu beklemek ne kadar uzun sürdü. inanın dizinin nerede kaldığını unuttum. bu yabancı diziler çok iyi fakat insanın ömrü beklemekle geçiyor. umalım bu sezon final olur. çünkü beklemek beni yıldırdı.
Dizi Altyazıları
Westworld (15,091) 12 Monkeys (2,934) La casa de papel (2,929) Into the Badlands (2,350) Legion (1,961) The Expanse (1,630) Fear the Walking Dead (1,419) Vikings (1,161) Colony (1,145) Goliath (970)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018