Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

bolatbey

 
Kayıt : 26 Mart 2012
İlgi alanları : Hint Sineması
Son Giriş : Gizli
 • PK
  PK
 • Kal Ho Naa Ho
  Kal Ho Naa Ho
 • Om Shanti Om
  Om Shanti Om
 • Rab Ne Bana Di Jodi
  Rab Ne Bana Di Jodi
 • Yedi Yaşam
  Yedi Yaşam
 • Forever
  Forever
 • Yürüyen Ölüler
  Yürüyen Ölüler
 • Şüpheli Şahıs
  Şüpheli Şahıs
 • Leyla İle Mecnun
  Leyla İle Mecnun
 • Fringe
  Fringe
 • Kara Liste
  Kara Liste
 • Dhoom:3
  Dhoom:3
 • Ushio & Tora
  Ushio & Tora
 • Charlotte
  Charlotte
 • Overlord
  Overlord
Son Yorumları
Yok Artik (2015)
26 Eylül 2015
Uzun zamandır, siteye girip yorum yazmıyordum ama sırf bu film için girip, siz turkcealtyazi müdavimlerini uyarmak istedim. Bayramda hava güzel dışarıda dolaşın gezin eğlenin, boş boş oturarak bile bu filmden daha çok eğlenirsiniz.
Recep İvedik'in senaristi nasıl bir film yazmıştır! diye merakta etmeyin( Recep ivedik filmini sevenler için bile kötü.).
"Bu kadroya göre çok güzel bir film yapılabilirdi." demek isterdim ama oyunculuklarda da iş yok...
Nixon (1995)
28 Şubat 2014
2000'li yılların başında izlediğimde 3 CD olan bu filmin 3. CD'sini bugüne kadar hiç kullanmadım! ilk günkü gibi duruyordu; kaç kere izlemeye çalıştıysak da farklı zamanlarda farklı yerlerde farklı insanlarla, birçoğumuz demek isterdim ama dürüst olmak gerekirse "hepimiz" 2. CD'de uyuduk!

Filmin kötü yanı çok durağan olması, seyirciyi sanki uyutmamak için Anthony Hopkins'in aniden yükselen konuşmaları( tabi bunun işe yaramadığından bahsetmiştik.), filmin seyirciyi içine çeken, ilgi duymasını sağlayacak bir temponun tutturulamaması tabi buna sebep olarak "Amerika politikası bizim derdimiz değil." diye düşünmemizin etkisi olduğunu düşünüyorum. İyi yanı olarak en başta Kennedy suikastini irdelemesi birde ikinci dünya savaşına Amerika gözünden bakmamızı sağlaması söylenebilir.

Amerika'yı ve uluslararası politikalarını düşündüğümde aklıma ilk bu film ve verdiği önermeler gelir; 2. Dünya savaşının en kötü yanı herhalde "Amerika'nın dünya'ya açılmasını ve bütün ülkelerin politikalarına müdahale etmesini tetiklemesi"dir.
Satyagraha (2013)
18 Ocak 2014
İzledikçe bu dalda en başarılı Rang De Basanti(2006) filmi aklıma geldi. Tabi onun kadar başarılı demiyorum ama böyle filmlerde gerekli diye düşünüyorum. Gerçekten bu filmlerdeki gibi bir düzen varsa bunun en barışçıl dilde anlatımıdır filmler, halkın bu konudaki söylemek istediklerini dile getirerek bir nevi gerginliği azaltır, tabi ters tepkileri de olabilir halkı galeyana getirip ortalığı da karıştırabilir bu sebeple konunun ne olduğu değil nasıl ele alındığı daha önemli bence...

Filmin afişiyle başlamak istiyorum afişin tam ortasındaki Kapoorgillerden Kareena Kapoor'un neden tam ortada yer aldığını anlamadım. Herhalde Familia: Kapoor , Tür: Kareena Kapoor olunca daha çok ilgi çekeceğini düşündü yapımcılar. Tamam hakkını yemeyelim son yıllarda Aamir Khan'ın dişi versiyonu olarak sadece o var elimizde! Yani 3 idiots(2009) , Talaash (2012) , Bombay Talkies (2013) filmlerinde birlikte oynadılar bunun dışında Kareena, konunun üzerine birazda aşk serpiştirerek Heroine (2012) , Satyagraha – Democracy Under Fire(2013) , Gori Tere Pyaar Mein (2013) filmlerinde oynadı. Bu filmleri son zamanlarda çekmiş olması Kapoor ailesinden nihayet birinin bu tür filmlere ilgi duymaya başladığına ve Aamir Khan'a destek çıktığına inanmak istiyorum açıkçası...

Amitabh Bachchan yaşının verdiği olgunlukla Gandi destekçisi emekli bir öğretmeni canlandırmasının hakkını verdi! Gandi düşüncesiyle tepkinin şiddete dönüşmemesinin en önemli temsilcisi oldu Aamir filmlerinin en büyük eksiği de budur.

Ajay Devgn hakkında çok şey söylenir ama müstakbel eşi Kajol hatırına sadece "bu film için doğru bir seçim olduğunu sanmıyorum" diyorum. Hint filmlerinde başrol oyuncularından biri her zaman 3 dönemden geçer! (Çiğ dönemi, mayalanma dönemi, olgunluk dönemi) 44 yaşındaki Ajay olgun, ağır abi tavrıyla bu 3 dönemi yansıtamadı, bu da seyircinin üzerinde oluşturulmak istenen etkide başarısızlığa neden oldu. 3 dönemi yaşayan oyuncu her zaman kilit oyuncudur(Buna en önemli örnek olarak Anushka Sharma' ya En iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandıran Jab Tak Hai Jaan (2012) filmindeki Akira Rai rolünü gösterebiliriz.).

Sonuç olarak halkı kabullendikleri yanlışlara tepki göstermeye çağıran ancak şiddeti bunun için yol göstermeyen bir film olması sebebiyle başarılı ancak yanlış cast seçimi yüzünden hak ettiği değeri görememiş bir film var elimizde...
Dizi Altyazıları
Westworld (6,965) The Flash (4,138) The 100 (3,889) La casa de papel (3,333) Legion (3,156) Supernatural (1,904) The Expanse (1,878) Fear the Walking Dead (1,503) The Big Bang Theory (1,469) Colony (1,402)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018