Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

rasko

 
Kayıt : 25 Mart 2012
Son Yorumları
The Treasure of the Sierra Madre (1948)
12 Kasım 2017
Hani derler ya "nerede o eski bayramlar, nerede o eski İstanbul, nerede o çocukluğumuzda yediğimiz şu,bu....vs" belki de nostaljik yaklaşıyorum,objektiflikten çok uzağım, belki de yaşlanıyorum. Walter Huston oyunculuk çıtasını en yukarıya bırakmış, sonra ölmüş gitmiş...zat-ı muhterem kimmiş? diye nette arattım, john huston'un babası çıktı.zaten bu filmde eniyi yardımcı aktör ödülünü almış.1948-55 arası yapılmış filmler listesine gözattım; amerikalılar böyle bir filmi, italyanlar bisiklet hırsızlarını ve bu seviyedeki filmleri çekmişler.japonyaya ve kurosawa'ya hiç girmeyelim zaten... o zamanın savaştan çıkmış yaralı dünyasını, insanlarını gözönünde bulundurursak, senaryolardaki fakirlik ve ahlak,vicdan çatışmasının yoğun olmasını rahatlıkla anlayabiliriz. ama gene o senelerin imkanlarını,şartlarını gözönünde bulundurarak; senaryoların, oyuncuların, filmlerin bu kadar kaliteli olmasını nasıl anlarız, açıklarız bilmiyorum. bu aralar çok mu nostaljiye bağladım yoksa?
Transformers: The Last Knight (2017)
02 Ekim 2017
Kimse beğenmemiş, yerden yere vurmuş...bana kalırsa da serinin en güzel filmini çekmişler. belki de bunun sebebi Shia LaBeouf ve Megan Fox'un sağa sola koşuşturduğu diğer filmlerden nefret etmemdir.Anthony Hopkins'in lord karizması için bile seyredilir.
Alien: Covenant (2017)
12 Ağustos 2017
Bilmiyorum ridley scott yanindaki genclere, siz cekin, ben altina imzami atarim mi demistir. Yoksa 80 li yaslarin getirdigi, bikkinlik ve yorgunlugun etkisinde midir? Ama kesin olarak su ki, serinin en zayif halkasi olmus. Nerede o 1979'un alien'inin o soguk, gergin atmosferi, nerede o amazon sigourney weaver, nerede bu aglak katherine waterston... Cogu kimse michael fassbender cok iyo oynamis demis, adamda zaten android ifadesi var, zorlandigi bir rol oldugunu zannetmiyorum. Herkesin kotuledigi alien3' te bile cok daha kaliteli kadro ve oyunculuk vardi. Acin tekrar seyredin 3. Ve4. Filmi cok daha fazla zevk alirsiniz. Alien vs predator bile buna nazaran gayet iyi filmidir.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017