Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

rasko

 
Kayıt : 25 Mart 2012
Son Yorumları
Ironweed (1987)
26 Aralık 2017
Süper bir film, ama herkese göre değil... Hoşça vakit geçirme filmi hiç değil... Cehov, gorki, dostoyevski felan okuyorsanız,seviyorsanız tam size göre.... şayet vakit ayırıp,uygun bir moddayken izlerseniz; klasik seviyesinde bir edebi eserin, inanılmaz bir oyunculukla özenle işlenip, biçimlendirilmesine şahit olacaksınız. Böyle filmlerin kıyıda,köşede kalıp hakettiği değeri alamaması üzücü.
The Foreigner (2017)
20 Aralık 2017
Ayakları yere basan sağlam bir aksiyon filmi olmuş; yönetmen zaten usta, oyuncular pierce brosnan başta olmak üzere ortalamanın üzerini tutturmuş, çok aksiyon filmi yok bu aralar bu kalitede.... Yanlız uyarayım, mermilere,roketlere karşı şemsiye açılan bi aksiyon bekleyenler için temposu ağır gelebilir.
The Treasure of the Sierra Madre (1948)
12 Kasım 2017
Hani derler ya "nerede o eski bayramlar, nerede o eski İstanbul, nerede o çocukluğumuzda yediğimiz şu,bu....vs" belki de nostaljik yaklaşıyorum,objektiflikten çok uzağım, belki de yaşlanıyorum. Walter Huston oyunculuk çıtasını en yukarıya bırakmış, sonra ölmüş gitmiş...zat-ı muhterem kimmiş? diye nette arattım, john huston'un babası çıktı.zaten bu filmde eniyi yardımcı aktör ödülünü almış.1948-55 arası yapılmış filmler listesine gözattım; amerikalılar böyle bir filmi, italyanlar bisiklet hırsızlarını ve bu seviyedeki filmleri çekmişler.japonyaya ve kurosawa'ya hiç girmeyelim zaten... o zamanın savaştan çıkmış yaralı dünyasını, insanlarını gözönünde bulundurursak, senaryolardaki fakirlik ve ahlak,vicdan çatışmasının yoğun olmasını rahatlıkla anlayabiliriz. ama gene o senelerin imkanlarını,şartlarını gözönünde bulundurarak; senaryoların, oyuncuların, filmlerin bu kadar kaliteli olmasını nasıl anlarız, açıklarız bilmiyorum. bu aralar çok mu nostaljiye bağladım yoksa?
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018