Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

dedeayhan

 
Kayıt : 02 Mayıs 2008
  • Odyssey 5
    Odyssey 5
  • Charmed
    Charmed
Son Yorumları
Reaper (2007)
09 Aralık 2017
Konusu idare eder ama insanı deyim yerinde ise adeta fitil eden, içini karartan, yetti artık dedirten bir senaryosu var...Annesine kötülük etmemesi şartıyla şeytanla anlaşıp, cehennemden kaçan kötü ruhları yakalama görevini kabul eden kahramanımız, nerdeyse her bölümde bu görevden kaçma derdinde..Kendisini beğenen güzel kızın her atağını ise bir türlü anlayamıyor. Dizi bu şekilde devam ediyor ve insan bir süre sonra sıkılıyor. Amerika izleyicisi bunlardan hoşlanıyor demek ki ya da, senaristlerin gerçekten ufku çok dar. Hep aynı klişe, hep aynı utangaçlık, hep aynı verilen güçlere direniş.
Spooks (2002)
27 Kasım 2017
Oldukça güzel bir dizi. Konular iyi seçilmiş ve oyuncular da hakkını veriyor.Ancak bir çok kişi tarafından bilinmiyor. Tabi ki hatalı yönleri var. Bunlardan en garibi ülkemiz büyükelçiliğine yapılan terörist saldırıda bizleri oynayanların neredeyse tamamı bize değil de Ermeni vatandaşlarımıza benzemesi. Ermeni vatandaşlarımızı rencide etmek için söylemiyorum bunu.Sadece bu konuda özensiz davranmışlar. Bir de bir İngiliz dizisi olmasına rağmen, ABD film ve dizlerindeki klasik polis eşi-sevgilisi hastalığını buraya da kopyalamışlar. Başröldeki Matthew Macfadyen'in sevgilisi ya ben ya işin diyor. Sanki Matthew Macfadyen bir teröristi canlandırıyor. Devamlı işi nedeniyle sevgilisi tarafından eleştiri altında. Buna hiç gerek yoktu. Senaristler bu konuda saçmalamış gözüküyor. Yine de şu anda 2. sezonun başlarındayım ve meraklılarına tavsiye edebileceğim bir dizi olmuş.
Charmed (1998)
15 Kasım 2017
Dizi oldukça güzel. En azından son zamanlardaki benzerlerinden oldukça iyi.Ancak şu "amerikan saçmalığı" burada da var:neden güçlerim var, bu güçler niye bende var, güçlerimi kullanmamalıyım vs vs...Ama sonuçta bu güçleri kullanıyorlar:Ne için, tabi ki iyilik için.Her halde bu hisler, temeli cinayet, gasp, tecavüzlere dayanan bir toplumda kendilerini ikna etme yöntemi.Tıpkı dünyayı kurtardıklarını düşünüp, her yıl milyonlarca masumun canını, malını, huzurunu alıp, mahvettikleri gibi.Tabi ki iyilik için.
Dizi Altyazıları
Vikings (9,139) Supernatural (3,948) Mr. Robot (3,799) Game of Thrones (3,250) The Big Bang Theory (3,223) Gotham (2,996) Shameless (2,845) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,845) Arrow (2,770) The Flash (1,888)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017