Giriş Kayıt

Görülmesi Gereken 100 Animasyon Dizisi (Türkçe Altyazı)


by R3hab | son güncelleme: 07 Ocak 2018
Gelişmiş Görünüm
0.0 (0 Oy)
 • Currently 0/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Afiş
  1. Rick and Morty (2013)
  9.3 (220,222 Oy)
  Yönetmen: Pete Michels, Bryan Newton, John Rice
  Oyuncular: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
  Açıklama: Çok fazla dizi ve film izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim, bu dizi kelimelerle anlatılamayacak kadar harika ve bir o kadar da eşsiz. Hayal gücü bu kadar geniş ve bu kadar yaratıcı olan bir başka dizi izlemedim.

  Bir süre sonra monotonlaşan dizilerden değil Rick and Morty. Her bölümünde beni şaşırtan, yerinde güldüren yerinde duygulandırabilen, bazen de düşündüren bir dizi ile karşılaşıcağım aklıma gelmezdi. Puanını sonuna kadar hak eden bir şaheser bu dizi.

  2013te ilk sezonunu vermiş ve 2015 temmuzunda ikinci sezonunu yayınlamaya başladı. Önyargı edinmeden, çok beklentilere girmeden, (Rick'e biraz da tahammül ederek:) yavaşça başlayın izlemeye. Zamanınıza değicektir...

  Yazan: Pirate Ali
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  2. South Park (1997)
  8.7 (284,174 Oy)
  Yönetmen: Trey Parker, Eric Stough, Matt Stone
  Oyuncular: Trey Parker, Matt Stone, Mona Marshall, April Stewart
  Açıklama: South Park, Amerikan "Comedy Central" programında 1997 yılından beri yayınlanan bir komedi animasyon serisidir. Ülkemizde de Türkçe altyazılı olarak Cnbc-e ve e2 kanalları tarafından yayınlanır.

  South Park'ın ortaya çıkış hikayesi şöyledir; Colorado Üniversitesi film bölümü öğrencileri Matt Stone ve Trey Parker, "Jesus vs. Frosty" adlı bir kısa animasyon film yapar. Şans eseri bu animasyon Fox Network yöneticileri tarafından izlenir ve Matt ve Trey'e ünlülere yılbaşı kartı olarak göndermek için bir kısa bir film yapmalarını teklif eder. Teklif üzerine Matt ve Trey "The Spirit of Christmas" adlı yeni bir animasyon film yapar. Bu yeni animasyonda internette çok hızlı bir şekilde yayılır ve çok beğenilir. The Spirit of Christmas, Matt ve Trey'e Comedy Central kapılarını açar ve 13 Ağustos 1997 tarihinde South Park'ın ilk bölümü olan "Cartman Gets an Anal Probe" bölümü yayınlanır.

  Dizi hikayesi, South Park kasabasında yaşayan dört çocuk olan Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McCormick ve kasaba halkı arasında geçmektedir. Konular çoğunlukla sosyal ve politik taşlamaların bulunduğu, bolca küfür ve cinsel içerikli espri barındırdığından dolayı dizi öncesi bu dizi izlemeyin diye bir uyarı çıkar ki buda dizinin diğer bir ince esprisidir. South Park, Amerika ve Dünya gündeminde ki olaylarada esprili bir şekilde yaklaşarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 77
  İngilizce Altyazı 44
 • Afiş
  3. Desu nôto (2006)
  Ölüm Defteri
  9.0 (161,672 Oy)
  Yönetmen: Tetsuro Araki, Tomohiko Ito, Hiroyuki Tsuchiya
  Oyuncular: Mamoru Miyano, Brad Swaile, Vincent Tong, Ryô Naitô
  Açıklama: Gökten bir defter düşüyor, insanların kaderi artık defteri tutanın elinde. Çünkü bu bir Ölüm Defteri.


  Light Yagami, zeki, ileri görüşlü, yakışıklı bir lise öğrencisidir. Hayatı monoton bir şekilde geçerken üstünde 'Death Note' yazan bir defter bulur. İlk başta deftere aldırış etmez defterde yazılanları saçma bulur ancak televizyonda küçük çocukların rehin alındığını gördüğünde defterin işe yarayıp yaramadığını denemeye karar verir. Defterin işleyişi şöyledir, deftere yazılacak kişinin yüzü akla getirilmeli ve isim soyisim olarak deftere yazılmalıdır. Light, çocukları kaçıran kişinin Tv de resmini ve ismini görüp deftere yazar ve adam ölür. Artık dünyayı kötülerden temizlemek için elinde çok önemli bir güç vardır. Defteri kullanmasıyla defterin asıl sahibi Ölüm Tanrısı (Shinigami) Ryuuk yle de tanışır. Bu defteri kullanan kişilerin asla cennete ve cehenneme gidemeyeceklerini söyler. Light elindeki gücün farkındadır ve Ryuuk 'un sözlerine aldırış etmez.
  Defteri son sürat kullanmaya devam eder. Sürekli ölümler yetkililerin dikkatini çeker ve zekasıyla ün salmış dedektif L yi iş başına getirirler . L, önce ölümlerin nedenini ve defterin nasıl kullanıldığını bulması gerekmektedir.

  Kader, iyi, kötü ve akılla bezenmiş bir anime dizisi. Mutlaka tavsiye ederim. İyi seyirler

  Yazan: trafalgar

  Harika ötesi bir animeyi geride bıraktım. Böyle güzel animeden sonra her film sıradan geldi kaç tane film izledim yok ! İstediğimi alamadım. Çocukluğumun karakteri spiderman 1994-1998 animesini izliyim dedim çok çocukça geldi. Death note unda etkisiyle neredeyse her bölüm şimdi L olsaydı peter parker olduğunu şıp diye çözerdi demekten kendimi alamadım. Bu animeden sonra standartlarınız çok ama çok artıyor.

  Ünlü 25. bölümden sonra aslında benim beklediğim olaylar gerçekleştiği için (olmasa mantık hatası derdim) 25. bölüme laf atmıcam. Finale laf atabilirim ama !!! Bitişinin bu şekilde bitmesini beklememe rağmen eksik kalmış. Youtube da zaten death note nasıl bitmeliydi diye videolar var.
  Her insanın (anime sevmeyenlerde dahil) izlemekten inanılmaz zevk alacağı bu animeyi izlemenizi tavsiye ederim. Her açışımda müziklerini hızla geçerdim. animeyi bitirdim sonradan belki 1000 defa dinledim anime müziklerini. Beni sevmediğim metal müziğini sevdirecek kadar büyük bir animeden bahsediyorum sizlere.

  Yazan: kamyoncu2990
  Türkçe Altyazı 14
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Avatar: Son Havabükücü
  9.2 (170,518 Oy)
  Yönetmen: Giancarlo Volpe, Ethan Spaulding, Lauren MacMullan
  Oyuncular: Dee Bradley Baker, Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena
  Açıklama: Kesinlikle harika bir çizgi dizi/anime. / işareti koymamın enden yapım olarak ''bazıları'' anime kabul etmiyor. Ama kesinlikle harika bir yapım. Puanım aslında 9.5 nedeni de birkaç adet mantık hatası var. Bu kadar harika bir yapıma yakıştıramadım.
  Arkadaşlık,aşk,onur,güven... bunlar diğer insanlarda ve kendimizde aradığımız özellikler.Ve burada bulduklarımız...
  3 sezona bir o kadar her şeyi sığdırmışlar ve bir o kadar da hiçbir şeyi sığdıramamışlar. O kadar boşlukta bırakılan yer var ki...Umarım Korra'da bunları açıklarlar Gülücük
  Dizi/anime'de ki isim seçimleri olsun, o yerleri çizmek için çizerlerden birinin Kuzey Ülkelerini dolaşmış olması gibi şeyler kalitesini belli ediyor bence. Konu olarak harika bir şey seçmişler ve üstüne kurmak için her şeyi de öğrenmişler. Özellikle doğu kültürünü yansıtmışlar. Her elementin bükme hareketleri gerçek bir sanata dayandırılarak yapılmış. Gerçekten çok fazla emek olan bir dizi/anime. Zamanınızı ayırmanızı tavsiye ediyorum kesinlikle pişman olmassınız. Daha neler yazmak istiyorum ama yazmıyorum sadece hissediyorum. Bence siz de bunları yaşamak için hemen izleyin.

  Yazan: Bilal Anil Duman
  Türkçe Altyazı 12
  İngilizce Altyazı 7
 • Afiş
  5. The Simpsons (1989)
  Simpsonlar
  8.7 (314,778 Oy)
  Yönetmen: Mark Kirkland, Steven Dean Moore, Bob Anderson
  Oyuncular: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith
  Açıklama: 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da bir dakikalık skeçler halinde ilk defa karşımıza çıkan daha sonra bir animasyon serisi olarak 1989 yılından beri gönüllerde taht kuran efsane yapım. Her izlediğimde hicivleriyle 30 dakikalı bir keyif sunmuştur. Bu kadar uzun süre devam edebilmesi bile bu animasyonun kıymeti hakkında bize fikir veriyor. Oldukça sınırları zorlayan bir aile olan Simpson ailesi Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie'den oluşmakta. Orta sınıf Amerikan ailesi üzerine inşa edilmiş bir durum komedisi olarak da bilinmekte. Aslında var olmayan Springfield adlı şehir Amerikan kültürünün bir yansımasıdır. Amerikan kültürüne ait her şey Simpson ailesinin konusu olabilir ve acımasızca hicvedilir. Programın tasarımcısı James L. Brooks karaktterlerine kendi ailesinden isimler seçmiştir. Bir tek kendi adı yerine Bart karakterine ayrıca isim vermiştir. Fox Televizyonunun reytingler konusunda ki ilk başarısı da bu uçuk seri ile gelmiştir.

  25 Primetime Emmy Ödülü, 26 Annie Ödülü almayı başaran yapım Simpsonlar Times Dergisi'ne göre 20. yüzyılın en iyi dizisi olarak tanımlanmıştır. Amerikan Televizyonlarında en uzun süreli dizi ve en uzun süreli animasyon rekorunu elinde bulundurmaktadır.

  Yazan: kuzeydebiryer

  1989 yılında başladı dile kolay 28 sezonu tamamlamış. Daha uzun bir dizi var mı bilmiyorum. Bugünlerde farklı olaylarla anılmaya başladı. Dizinin içinde gelecekle ilgili bilgiler yer aldığı iddia ediliyor. 9-11 İkiz kuleler saldırısı, Ebola virüsü, Trump ın başkanlığı gibi.

  Dizi büyüklere bir çizgi film keyfi yaratıyor.

  Unutmayın. Biri öğrenene kadar biz iyi ve normal bir aileyiz.

  Yazan: trafalgar
  Türkçe Altyazı 113
  İngilizce Altyazı 64
 • Afiş
  6. Sesame Street (1969)
  Susam Sokağı
  8.2 (9,932 Oy)
  Yönetmen: Lisa Simon, Emily Squires, Victor DiNapoli
  Oyuncular: Caroll Spinney, Frank Oz, Jerry Nelson, Jim Henson
  Açıklama:
  Çeşitli ülkelerde o ülkenin özelliklerine göre yeniden kurgulanan, şarkılarla kuklalarla çizgifilmlerle eğlendirerek öğreten ve etki alanı kuşakları aşmış ünlü çocuk programı. En tanınan karakterleri Edi ile Büdü, Kurabiye Canavarı, Kont, Minik Kuş... vb.dir.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7. One-Punch Man (2015)
  9.0 (66,134 Oy)
  Yönetmen: Shingo Natsume
  Oyuncular: Max Mittelman, Makoto Furukawa, Kaito Ishikawa, Zach Aguilar
  Açıklama: Çok eğlenceli ve akıcı bir anime. İlk sezonu harika olmuş, çizimler de mükemmel. Ayrıca baş karakterin bu kadar güçlü olması baya bir farklı geldi. Normalde bu tür animelerde uzun zaman geçtikten sonra bu kadar güçlü karakterler görürdü. Burada 5 dakika falan beklemek gerekti.

  Yazan: ewrey
  Türkçe Altyazı 2
 • Afiş
  9.0 (76,587 Oy)
  Yönetmen: Yasuhiro Irie, Tsutomu Yabuki, Kiyomitsu Sato
  Oyuncular: Kent Williams, Iemasa Kayumi, Vic Mignogna, Romi Pak
  Açıklama: Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al'ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 91
  İngilizce Altyazı 10
 • Afiş
  9. Futurama (1999)
  8.5 (183,103 Oy)
  Yönetmen: Peter Avanzino, Bret Haaland, Gregg Vanzo
  Oyuncular: Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille
  Açıklama: Futurama, 1999-2003 yılları arasında Fox televizyonun da yayınlanmış bir animasyon, bilimkurgu, komedi serisidir. Yapımcılığını, The Simpsons'tan tanıdığımız Matt Groening yapmış, David X. Cohen tarafından geliştirilmiştir. Animasyonun çizimleri The Simpsons ile benzer yönler taşımaktadır.

  Emmy ödüllü Futurama, milenyuma (2000 yılı) girerken başlar. New York'lu Pizza dağıtıcısı Fry, pizza servisi için gittiği bir laboratuvar da yanlışlıkla kendini bir dondurucuya hapseder ve tam 3000 yılına girerken uyanır.

  Büyük büyük büyük büyük... kuzeni Profesör Farnsworth ile tanışan Fry, kuzeninin işlettiği "Planet Express" adlı kargo şirketinde çalışmaya başlar ve yeni arkadaşlar edinir. Tek gözlü mutant kız Leela, alkolik robot Bender vs...

  Her bölümü Fransworth'un "Good News Everyone" nidasıyla başlayan Futurama, hikaye sırasında bir çok olaya da gönderme yapar.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 23
  İngilizce Altyazı 11
 • Afiş
  Lastik
  8.6 (51,886 Oy)
  Yönetmen: Munehisa Sakai, Kônosuke Uda, Hiroaki Miyamoto
  Oyuncular: Tony Beck, Laurent Vernin, Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai
  Açıklama: Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

  Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 671
  İngilizce Altyazı 28
 • Afiş
  Korra Efsanesi
  8.5 (79,457 Oy)
  Yönetmen: Ian Graham, Colin Heck, Joaquim Dos Santos
  Oyuncular: Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne
  Açıklama: Avatar: The Last Airbender serisinden sonra, bu dizinin sevenlerine yapılabilecek en güzel iyiliktir Korra.

  Öncelikle altı çizilmesi gereken yerlerden birisi şudur: Arkadaşlarımın da değindiği gibi Son Hava Bükücü: Avatar dizisinin hikaye olarak devamından ziyade tema olarak devamıdır. Karşılaştırmak tamamen haksızlıktır. Bükücülük felsefesinin devamını ve bu güzel animeyi izleme fırsatı bulmak benim için oldukça büyük zevktir. Zannediyorum ki benimle aynı çizgide olan Aang severler de vardır. Bu uyarının ardından serinin taşlamasına ve güzellemesine geçelim.

  Korra ilk bölümlerinde beklentileri karşılayamayan bir anime olarak başladı. Yeni izleyecek olanlara nacisane tavsiyem biraz sabretmeleridir. Bu durgun temel atma çalışmasından sonra oldukça keyif almaya başlayacaksınız. Hızlı bir giriş daha fazla izleyici çekebilirdi eksilerden bir tanesi budur.

  Bunun yanın da yine her zaman eleştirdiğim durumlardan birisi olan kaliteli düşman mevzusu. Yine bu mevzuda zorlanıldığını düşünüyorum ki ilk sezonda kısa zamanda girdikleri yanlış yoldan dönmeyi bildiler. İkinci sezona ise hızlı ve kaliteli bir düşmanla giriş yapıldı. Umarım aynı tempoda devam edebilir.

  Çok taşlamanın alemi yok tabiki. Uzun soluklu bir yol olduğundan mütevellid güzellemeye geçelim. Öncelikle ilk başta serinin günümüz dünyasına yaklaştırılmasını yadırgamıştım. Fakat bu duruma alıştığım gibi daha da sever oldum. İzleyiciyi daha da bir içine çekiyor.

  Ayrıca Avatar'ın bir kız olması da garip gelmişti. Bunun bir sebebi yok. Alışkanlıktan ileri gelen bir şeydi sanırım. Avatarımızın kız olması, konu zenginliği katması bakımından fena olmamış. Artılardan bir tanesi de budur.

  Yazan: AgacaDalanVar
  Türkçe Altyazı 16
  İngilizce Altyazı 6
 • Afiş
  12. Slam Dunk (1996)
  8.7 (1,689 Oy)
  Yönetmen: Nobutaka Nishizawa, Junji Shimizu, Toshihiko Arisako
  Oyuncular: Michael C. Pizzuto, Hisao Egawa, Eriko Hara, Akiko Hiramatsu
  Açıklama: Basketbol ile ilgilenmeyenlerin bile hoşuna gideceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sakuragi öğrenirken sizde öğreniyorsunuz sanki. Bunun dışında bana kahkaha attırabilen tek animedir. Eksikleri var tabi ki ama bunlar genelde her animede olan şeyler. Önemli maçların 5-6 bölüm sürmesi,gereksiz flashbackler filan. Tsubasa'nın basketbol versiyonu diyebilirim ama bence daha komik ve daha eğlenceli. En az onun kadar popüler olabilirdi ama bunun nedeni mahallede basketboldan çok futbolun oynanması sanırım Gülücük Animenin 101 bölümde en heyecanlı yerinde bitmesi gerçekten üzücü. Anime olarak ikinci sezon yok. Tam Ulusal Turnuvaya gidecekleri zaman anime bitiyor maalesef. Ama sonrasında ne olduğunu merak edenler için söyleyeyim; SLAM DUNK MANGA'nın 198. sayısından itibaren kaldığı yerden devam ediyor. Çeviri için çok teşekkürler.

  Yazan: takami59
  Türkçe Altyazı 2
 • Afiş
  8.8 (97,570 Oy)
  Yönetmen: Hiroyuki Tanaka, Shinpei Ezaki, Kiyoshi Fukumoto
  Oyuncular: Marina Inoue, Yuki Kaji, Josh Grelle, Bryce Papenbrook
  Açıklama: Oldukça kaliteli ve sürükleyici bir anime.

  Bir iki bölüm bakıp çıkayım dedim ve 2 gecede bir sezonu bitirmiş buldum kendimi.
  Güzellemeye, izlencenin sizi içine tamamen çekmesiyle başlayacağım. Karakterler ve senaryo çok iyi kurgulanmış ve ister istemez diğer bölüme odaklanmış olarak buluyorsunuz kendinizi. Ortak bir düşman olan devlere karşı insanoğlunun hayatta kalma mücadelesini izleyeceksiniz. Dizinin bu kadar sığ kalmayıp ilerleyen bölümlerde daha farklı çatışmalara da sahne olacağına şahit olacaksınız. Aile-Çocuk çatışması, iktidar çatışması, Harry Potter'da olduğu gibi farklı felsefeye sahip grupların çatışması başarıyla işlenmiş. 2. sezonu heyecanla beklediğimi itiraf etmeliyim.

  Taşlamanın ise başında çok derin psikolojik tahliller gelmektedir. Başkahraman olup olmamasına bakmaksızın gördüğünüz her karakter ayrıntılı bir şekilde psikolojik olarak betimlenmeye çalışılıyor. İnanın bu tür insanın iç dünyasının betimlenmesinden çok hoşlanırım. Fakat aşırısı gerçekten yer yer sıkıcı olabiliyor. Öyle ki bir olay 5 6 bölümde ancak sonuçlandırılabiliyor veya diğer bir olaya bağlanabiliyor. Ben bu geniş bandın ayrıntılı betimlemeden kaynaklandığını düşünüyorum.

  Global bir yapısı var animenin. Pek çok milleten isimle karşılaşmama rağmen bir Türk isminin de arada bir yerde geçmesini ümitle bekledim. Bizim açımızdan bu eksiklik olduğunu düşünüyorum ve bir mail atarak durumu bildirmeye çalışacağım. Hoş başkahramanımızın ismi "Eren" fakat Türkçe olarak kullanılan anlamından farklı bir anlamı olduğu aşikar Japoncada.
  Yapacak daha iyi bir işiniz yoksa izlemenizi tavsiye ediyorum.
  İyi seyirler.

  Yazan: AgacaDalanVar
  Türkçe Altyazı 44
  İngilizce Altyazı 6
 • Afiş
  14. Spider-Man (1994)
  Örümcek Adam
  8.3 (21,022 Oy)
  Yönetmen: Bob Richardson
  Oyuncular: Christopher Daniel Barnes, Sara Ballantine, Edward Asner, Roscoe Lee Browne
  Açıklama: Bu seriyi keşke daha iyi bir görüntü kalitesiyle izleme şansım olsaydı. Ama yok yani hd olarak hiçbir yerde bulamadım. Ben animasyonları dublajlı izliyorum ve bu çizgi dizinin 2 tane dublajlı versiyonu var. Birisi kötü geldi diğerinde daha iyiydi Peter Parker ve Kingpin gibi her bölüm gözüken karakterlerin seslendirmeleri. Tabi bazı yerlerde anlaşılmıyor ne dedikleri ama yinede izleniyor.

  Ben bir hero hastası olarak sevdim diyebilirim seriyi. Ama çok mantık hatası var ya. Onu da yılına bağlıyorum ama bazen rahatsız ediyor bu hatalar. Onun dışında dizide birçok Marvel karakteri görüyorsunuz. Punisher, Blade, Daredevil, Black Cat, Wolverine, Storm, Ironman, Fantastic Four üyeleri ve daha nice karakter. Bu çok güzel bir olay dizinin sürekliliği açısından çünkü her bölüm Spider-Man klasikleşmiş düşmanlarıyla savaşsa çok sıkıcı olurdu seri. Ama şunu belirteyim Marvel dünyasına ilgi duymuyorsanız sevmezsiniz bu seriyi. Ha bu arada izlemeye kalkınca en fazla 3-4 bölüm izleyebiliyorsunuz sıkıyor bir süre sonra ama herşeye rağmen iyiydi. Yaşım biraz daha küçük olsaydı daha çok beğenebilirdim.

  Yazan: God of Movie
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  15. Smurfs (1981)
  Şirinler
  7.3 (11,643 Oy)
  Yönetmen: Ray Patterson, Carl Urbano, Rudy Zamora
  Oyuncular: Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker
  Açıklama: Şirinler, Belçikalı (babası İngiliz) çizer Peyo'nun oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizinin ortak ismi. 1958'de Pierre Culliford tarafından Çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981'de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. socialist men under red flag(kırmızı bayrak altındaki sosyalistler) kelimelerinin baş harflerinin birleşmesiyle oluşmuştur.Kominizm propagandası yaptığı açık olan çizgi dizide ne bir kilise ne bir havra ne bir camii vardır daha ilginci doğa ana ,zaman baba gibi karakterlerle Tanrı ve Tanrı inancı reddedilmektedir. Yıllarca Türkiye'de de yayınlanan ve beğeni ile izlenen çizgi dizi, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere bir çok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır.

  Yazan: Abaddon
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Ninja Kaplumbağalar
  7.7 (6,673 Oy)
  Yönetmen: Roy Burdine, Chuck Patton
  Oyuncular: Michael Sinterniklaas, Vinnie Penna, Gregory Abbey, Sam Riegel
  Açıklama: Sıkılmadan izlediğim bana çok keyif veren çizgi filmlerden birisiydi. 4 tane Ninja kaplumbağa ve ustaları olan fare'nin onlara olan öğütleri doğrultusunda yaptıklarını, düşmanlarla olan maceralarını konu alıyor. İzlemesi çok keyifli, ustalarının ne kadar doğru laflar söylediği ve onların hayatları için kendi hayatını tehlikeye atması benim gözümde onu idol yapmaya yetmişti o zamanlar. Hele o pizzaya olan düşkünlükleri:) Her çocuğun izlemesi ve bir daha unutmaması gereken bir çizgi film. Yıllardır filmleri de çekilmekte... Hepsiyle beraber tavsiye ederim.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  17. Casper (1998)
  5.9 (311 Oy)
  Yönetmen: Marija Miletic Dail
  Oyuncular: Malachi Pearson, Joe Alaskey, Dan Castellaneta, Rob Paulsen
  Açıklama: Daha çok çocuklara hitap eden. Ama onların Dünya'sını daha renkli bir hale getiren animasyon dizisidir. Casper'ın maceralarını konu edinir. Birbirinden ilginç ve korkutucu maceralara giren Casper bunlarla baş edebilmek zorundadır. Kendimizi Casper'ın yerine koyup izlediğimiz ve çok keyif aldığımız bir yapımdı. İzlenmesi gerekenlerden...

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  18. Tom ve Jerry (1965)
  Tom and Jerry
  0.0
  Açıklama: Tom ve Jerry'nin inanılmaz maceralarını her izlediğimde farklı, efsanevi duygulara kapılırdım. Dizi öyle bir etki yaratıyor ki hem Tom'a hem Jerry'e üzülüyorsunuz. Jerry'nin Tom'a çektirdiklerini unutamıyorum aynı zamanda da Tom'un Jerry'e... Her bölümünde tadı damağımda kalan, çok keyif veren, yıllarca televizyonlarda yeniden gösterime giren muhteşem bir yapımdı. İzlemeyenler çok şey kaybetti.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 6
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Atom Karınca
  6.6 (995 Oy)
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Henry Corden, Don Messick, Howard Morris, Jean Vander Pyl
  Açıklama: Severek izlediğimiz, çocukluğumuzu şekillendiren bir çizgi filmdi. Ne zamanlardı, gelip geçti işte. Ama o karıncayı unutamıyorum. Başına gelen maceraları izlemek ve onun gücünü görmek bana inanılmaz keyif veriyordu. Keşke böyle yapımlar hep var olsa ve bizde ilerde çocuklarıma izletebilsek.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  7.1 (14,880 Oy)
  Yönetmen: Kunihisa Sugishima, Hiroyuki Kakudo, Toru Yamada
  Oyuncular: Pablo Sevilla, Dan Green, Eric Stuart, Amy Birnbaum
  Açıklama: Çok beğenerek izlediğim bir çizgi filmdi. Kartları bile vardı evimde. Her zaman oturur Yu-Gi-Oh'un başlamasını beklerdim bitince de üzülürdüm.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 2
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  7.5 (24,039 Oy)
  Yönetmen: Mike Judge, Yvette Kaplan, Mike de Seve
  Oyuncular: Mike Judge, Dale Revo, Tracy Grandstaff, Kristofor Brown
  Açıklama: Dünyanın en fırlama ikilisi Beavis ve Butt-Head'in izledikleri müzik videolarına söyleyecekleri lafları hiçbir zaman tükenmeyen, agresif, tembel, zaman zaman nefret etmeye bayıldığımız fakat çoğu zaman görüşlerine katılmaktan kendimizi alıkoyamadığımız efsane ikilinin dialogları ve maceraları izlenmeye değecek marjinal bir yapım.
  Bu iki hıyar bir zamanlar MTV'de oldukça populerdiler. Devamlı "cooll" derler ve ıhıhhıhı- ehheheuee diyede gülerlerdi. Metal aşığı, tv manyağı, iğrenç iki arkadaşlardı ama her fırsatta birbirlerini satarlardı. "90'lar" denilince insanlar onları neden hatırlamaz acaba ? Halbuki ben bir çok bölümünde katıla katıla güldüğümü hatırlarım.
  Rock’çılar, abazanlar, hafif embesiller, kafaları farklı çalışıyor ve en önemlisi komikler. Metallica’nın tavan yaptığı, rock ve metalin kitleselleştiği yıllarda bu ikili zamanın ruhunu yansıtıyordu.

  Yazan: Lestat de Lioncourt
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  22. Beyblade (2005)
  Bakuten Shoot Beyblade
  6.6 (2,216 Oy)
  Yönetmen: Mitsuo Hashimoto, Toshifumi Kawase, Yoshio Takeuchi
  Oyuncular: Marlowe Gardiner-Heslin, Alex Hood, Gage Knox, Daniel DeSanto
  Açıklama: Küçükken izlediğim, oyuncaklarını aldığım. Küçüklüğümde güzel vakit geçirmemi sağlayan yegane, muhteşem bir Çizgi Filmdir. Takao'ya ve Kai'ye hayrandım. Sürekli bu çizgi filmi konuşur, karşılaştırma yapar ve keyif alırdık. Herkesin izlediği yapımlar arasındadır. (Bizim Nesilde)

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  23. Pokémon (1998)
  7.5 (26,861 Oy)
  Yönetmen: Kunihiko Yuyama, Norihiko Sutô, Masamitsu Hidaka
  Oyuncular: Ikue Ôtani, Rodger Parsons, Kayzie Rogers, Sarah Natochenny
  Açıklama: Okuldan gelir gelmez izlerdim.. Bir sonraki bölümü merakla beklerdik.. Hey Gidi Hey.. Bir an çocukluğumuza döndük... Dublajlısı'da gayet iyi yapmışlar... Seni seçtim Pikachu:)

  Yazan: Divxteam
  Türkçe Altyazı 18
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  24. Ben 10 (2005)
  7.1 (8,447 Oy)
  Yönetmen: Scooter Tidwell, Sebastian Montes, Alex Soto
  Oyuncular: Tara Strong, Paul Eiding, Meagan Smith, Dee Bradley Baker
  Açıklama: Süper güçlü Ben 10. Kolundaki alete bastığında birbirinden çeşit yaratıklara bürünen ve kuzeniyle birlikte tehlikeli maceralara atılan cesur kahramanımız. Onu destekler onu tutardık... Onun cesaretini örnek alıp, izlerken keyifli vakit geçirirdik. İzlemek gerek...

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  25. Hair High (2004)
  Saçlar Yukarı
  6.9 (701 Oy)
  Yönetmen: Bill Plympton
  Oyuncular: Eric Gilliland, Sarah Silverman, Dermot Mulroney, Beverly D'Angelo
  Açıklama: Gotik bir mezuniyet balosu hikayesi. şiddeti göstermekten çekinmemiş yönetmen. Farklı bir animasyon. Puanını düşük verdim ama izlediğime çok memnunum. Farklı animasyonlar izlemek isteyen herkes izlemeli.

  Yazan : kardanadammuhittin
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  Sünger Bob Kare Pantolon
  8.1 (68,654 Oy)
  Yönetmen: Paul Tibbitt, Walt Dohrn, Sherm Cohen
  Oyuncular: Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Clancy Brown
  Açıklama: Süngerbob dizinin esas karakteridir.23 yaşındadır. Çok şeker ve iyi kalplidir.Dizisi ise komik olmakla birlikte şarkılar da söylenir.Süngerbob'un soyadının Kareşort olmsının sebebi kare şort giymesidir.Gömleği ve kıravatıyla dikkat çeker.Görenler ilk peynir sansalarda o bir deniz yaratığı olan süngerdir.Kendisi Bikini Kasabası'nın en gözde restoranında aşçıdır.Çok iyi burger yapar.Bikini Kasaba'sında herkes onu sever.
  Türkçe Altyazı 10
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  27. Gravity Falls (2012)
  Esrarengiz Kasaba
  8.9 (43,412 Oy)
  Yönetmen: Joe Pitt, John Aoshima, Matt Braly
  Oyuncular: Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini
  Açıklama: Genel anlamda çok fazla illuminati öğeleri içerse de severek izlediğim dizilerden biri. Çok komik ve esrarengiz olayların yaşandığı bu dizide kendimi buluyorum çoğu zaman. Dizinin Disney Channel'da türkçe dublajlısı yayınlansa da ben bu dizinin altyazı çevirisi yapacağım. Orijinal altyazısına bakanlar bilirler, dublajın bazı kısımları birebir çevirilmemiş. Bende, benim gibi diziyi altyazılı seyretmeyi sevenler için çeviriyorum.

  Yazan: wild_cobragirl
  Türkçe Altyazı 39
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  8.4 (59,011 Oy)
  Yönetmen: Hayato Date
  Oyuncular: Junko Takeuchi, Chie Nakamura, Maile Flanagan, Kazuhiko Inoue
  Açıklama: İzlediğim en iyi animelerden bir tanesi hatta listenin başında yer alır diyebilirim.Filler den ne kadar şikayetçi olsakda yeri geliyor onları bile özlüyoruz.İzlemekte fayda var herkesin izleyip keyif alacağı bir animedir.

  Yazan: _warlord_
  Türkçe Altyazı 441
 • Afiş
  29. Family Guy (1998)
  Aile Reisi
  8.2 (269,478 Oy)
  Yönetmen: Peter Shin, James Purdum, Dominic Bianchi
  Oyuncular: Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis
  Açıklama: Stewie...

  Bayılıyorum ben bu çocuğa..En sevdiğim karakter,İngiliz aksanı çok farklı bir hava katıyor.

  Family Guy...Çok iyi bir yapım. Çok komik. Eğlenceli...

  Yazan: Claire Redfield
  Türkçe Altyazı 64
  İngilizce Altyazı 48
 • Afiş
  30. Bleach (2004)
  8.2 (36,647 Oy)
  Yönetmen: Wendee Lee, Noriyuki Abe
  Oyuncular: Johnny Yong Bosch, Michelle Ruff, Stephanie Sheh, Jamieson Price
  Açıklama: Bleach, 2001 yılından beri yayınlanan Japonya yapımı bir manga çizgi roman serisidir. 2004 yılından itibaren animeye uyarlanmıştır.

  Bleach anime serisi, bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki'nin maceralarını anlatır. Ichigo'nun ruhları görebilme gibi özel bir yeteneği vardır. Bir gün Ichigo, yatak odasında tuhaf bir yabancının olduğunu farkeder. Bu yabancı bir şinigami (ruh biçici, ölüm tanrısı) olan Rukia Kuchiki'dir. Rukia, Ichigo'nun kendini görebilmesine çok şaşırır. Bu esnada ortaya bir hollow (şeytani ruh) çıkar. Rukia, Ichigo'yu korumaya çalışırken ciddi bir şekilde yaralanır. Rukia, hollow'la dövüşebilmesi için güçlerinin yarısını Ichigo'ya vermeye karar verir fakat Ichigo istemsizce Rukia'nın tüm güçlerine sahip olur ve şeytani ruhu kolayca yokeder. Ertesi gün Rukia, güçlerini geri kazanabilmek ve şinigamilik görevini devam ettirebilmek için Ichigo'nun sınıfına transfer olur. Ichigo ve Rukia'nın şinigamilik maceraları başlar.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 110
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  31. Captain Tsubasa (1983)
  8.0 (4,517 Oy)
  Yönetmen: Hiroyoshi Mitsunobu
  Oyuncular: Arihiro Hase, Kôichi Hashimoto, Akari Hibino, Ken'yû Horiuchi
  Açıklama: Tsubasa Ozhora, Dünya Kupası'nı Japonya adına kazanmak isteyen ve futbolu çok seven bir ilkokul öğrencisidir. Babası dünyayı dolaşan bir kaptan olduğu için annesiyle yaşar. Aile, Nankatsu'ya taşınır. Nankatsu şehrindeki yerel okul olan Nankatsu İlkokulu ve özel okul olan Şuutetsu arasından bir seçim yapması gereken Tsubasa, Şuutetsu ilkokulundaki yetenekli kaleci Genzo Wakabayashi'ye rakip olmak için Nankatsu okuluna kaydolmaya karar verir. Burada Tsubasa futbol sevdalısı Ryou Ishizaki ve Nankatsu'ya destek veren, futbolu seven bir kız olan Sanae ile tanışır. Tsubasa'nın babasının arkadaşı Brezilyalı futbolcu Roberto Hongo, Tsubasa'yı futbol konusunda geliştirmeye başlar. Yakın zamanda o da Nankatsu ilkokulu takımının koçu olur ve takımı eğitirken, Tsubasa'ya özel vuruş teknikleri öğretir. Bu sırada babasının işi yüzünden hep dolaşmak zorunda kalan Taro Misaki, takıma katılır ve Tsubasa'nın en iyi arkadaşı olur.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 5
 • Afiş
  Yıldız Savaşları: Klon Savaşları
  8.0 (36,315 Oy)
  Yönetmen: Steward Lee, Brian O'Connell, Kyle Dunlevy
  Oyuncular: Tom Kane, Dee Bradley Baker, Matt Lanter, James Arnold Taylor
  Açıklama: Süper bir animasyon. Star Wars fanatikleri hangi yaşta olursa olsun kaçırmasın. Çevirmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

  Yazan: okan.dr
  Türkçe Altyazı 73
  İngilizce Altyazı 19
 • Afiş
  33. Hunter x Hunter (2011)
  8.7 (29,515 Oy)
  Yönetmen: Tony Oliver
  Oyuncular: Cristina Valenzuela, Megumi Han, Mariya Ise, Daisuke Namikawa
  Açıklama: İlk başlarda sıkıcıydı ama ilerleyince benim için bir efsaneye dönüştü. Animenin bütün arcları tek kelime ile mükemmeldi. Karakterler öylesine güzel oturtulmuş ki her birini ayrı sevdim. Ayrıca Naruto ve Bleach'den kat be kat daha iyi bir anime.

  Yazan: _The Sinner_
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  34. Steins;Gate (2011)
  8.7 (28,234 Oy)
  Yönetmen: Kazuhiro Ozawa, Kanji Wakabayashi, Tomoki Kobayashi
  Oyuncular: Mamoru Miyano, Asami Imai, Kana Hanazawa, Trina Nishimura
  Açıklama: Tek solukla izlediğim bir anime kesinlikle, izlediğimiz milyon dolarlık filmlerden bile üst seviye senaryosu ,bir kelebek etkisi tadındaki kurgusu insan üzerinde etkisi büyük. Hayal gücünüzü sürekli zorlamaya devam ederken kendinizi bin bir düşünceden ve hayallerden alıkoyamıyorsunuz. Hem eğlen,hem şaşır,hem gül,hem düşün,hem ağla işte bu anime her duyumuza hitap ediyor.. Anime severler için birşey söylemeye gerek yok bile. Ama anime izlemeyenler için bile kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Karakterler de ayrı güzellikte (Mayuri ; durtduru İzleyen,izlettirin,hatır koyun,gönül koyun,para koyun izlettirin kısacası benim hoşuma gitti.

  Yazan: Na[TR]e
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  8.5 (21,683 Oy)
  Yönetmen: Naohito Takahashi
  Oyuncular: Nobutoshi Canna, Unshô Ishizuka, Marc Diraison, Kevin T. Collins
  Açıklama: Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan "Band of Hawks"a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  36. Rurouni Kenshin (1996)
  8.7 (8,714 Oy)
  Yönetmen: Kazuhiro Furuhashi, Richard Epcar, Yûji Mitsuya
  Oyuncular: Mayo Suzukaze, Richard Cansino, Dean Wein, Dina Sherman
  Açıklama: Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nerede olursa olsun nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 50
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  8.3 (14,200 Oy)
  Yönetmen: Stéphane Bernasconi
  Oyuncular: Colin O'Meara, Thierry Wermuth, Christian Pellissier, Henri Labussière
  Açıklama: Avrupalı ünlü karikatür serisinin animasyona uyarlaması. Belçikalı genç gazeteci Tenten, köpeği Fındık, dostu Kaptan Haddock, beceriksiz ikiz dedektifler Dupont ve Dupond ve Profesör Turnusol ile birlikte heyecanlı maceralara atılıp birçok sırrı çözer. Tenten ve arkadaşları, elmas hırsızlığını soruşturur, insan kaçakçılarının izini sürer, cinayetleri çözer,suya gömülmüş hazineleri bulur; dünyayı dolaşarak, çeşitli maceralı yolculuk yaparlar.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 21
  İngilizce Altyazı 7
 • Afiş
  38. Erufen rîto (2004)
  8.1 (23,642 Oy)
  Yönetmen: Mamoru Kanbe, Sumio Watanabe, Akira Iwanaga
  Oyuncular: Sanae Kobayashi, Chihiro Suzuki, Mamiko Noto, Adam Conlon
  Açıklama: Harikaydı ya. 1 Sezon ve 13 bölümden oluşan harika bir anime. Bence bu animenin en büyük artısı girişteki müziktir. Animeye başlamadan önce bir dinle harika bir şey. -Elfen Lied-Lilium- Bir müzik bu kadar etkiler ya. Bölümlerin içinde kullanış biçimi de harikaydı. Kurgu mükemmeldi. Bazı yerleri psikoloji bilmeyenler için saçma gelebilir ama bu animenin harikalığına gölge düşüremez. 8 puanın nedeni sonu. Avatar The Last Airbander'da ''meme'' olmuş bir sahne vardır. Zuko'nun ''Where is the rest of it?'' sahnesi. Bu dizinin sonunda bağırdım resmen ve aklıma bu ''meme'' geldi. Manga ile tamamlamanız gereken bir anime. İngilizce subs ile izlemeni tavsiye ederim. Çıplaklık nedeni ile sanırım Türk Anime sitelerinde bulamadım fazla. Ana karaktere en son ne zaman bu kadar bağlandığımı hatırlamıyorum.

  Zaman kaybedilmeden birkaç gün içinde bitirilmesi gereken bir anime.

  Yazan: Bilal Anil Duman

  Türkçe Altyazı 6
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Uzay Yolu: Animasyon Seri
  7.7 (4,138 Oy)
  Yönetmen: Hal Sutherland, Bill Reed
  Oyuncular: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, George Takei
  Açıklama: (Star Trek: The Animated Series) Uzay Yolu: Animasyon Serisi Filmation adlı firma tarafınndan yapıldı ve iki sezon boyunca gösterimde kaldı. Orijinal seriden Walter Koenig haricinde diğer bütün başrol oyuncuları sesleri ile diziye katıldılar. Koneig bütçe sıkıntıları yüzünden yapımcılar tarafından çağrılmamıştı. Animasyon tekniği egzotik ve geniş uzaylı dünyaları ve manzaralarına izin versede, bütçe sıkıntıları yüzünden animasyonlar vasat olarak kaldı. İlk başta Paramount tarafından onaylanmış olmasına rağmen tam olarak resmi Uzay Yolu sayılmadı. Buna rağmen bu seride ki bir çok eleman daha sonra dizilerde ve/veya filmlerde resmileştirildi. Örneğin Kirk'ün orta adı Tiberuis ilk olarak Animasyon seride ortaya atıldı daha sonra Uzay Yolu VI: Keşfedilmemiş Ülke ile resmiyete kavuştu.

  Orijinal Seri'den ayırmak amacı ile Animasyon Seri adıyla anılmaktadır. ST:TAS veya TAS (Star Trek: The Animated Seried, The Animated Series) olarak kısaltma hallerinde de kullanılır. Türkiye'de 1987-1989 yılları arasında TRT 1'de yayınlanmıştır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 8
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  40. Daisy Town (1971)
  Red Kit
  6.8 (851 Oy)
  Yönetmen: René Goscinny
  Oyuncular: Marcel Bozzuffi, Pierre Trabaud, Jacques Balutin, Jacques Jouanneau
  Açıklama: Red Kit'in maceralarını izlemek gerçekten çok keyifliydi. Köpeği RinTinTin ve atı Düldül ile bize tarif edilemez mutluluklar yaşattılar. Veee Daltonlar... Herkesi kendinden bahsettiren, o dönem nefret ettiğimiz ve bir o kadarda sevdiğimiz daltonlar. Dizi gerçekten yaşamımıza renk katan yoğun bir diziydi. Western havasını doyarcasına hissettiğim tek animedir. Kesinlikle herkesin bilmesi ve izlemesi gerek.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  8.6 (16,658 Oy)
  Yönetmen: Friz Freleng, Chuck Jones, Robert McKimson
  Oyuncular: Mel Blanc, June Foray, Jim Backus, Bea Benaderet
  Açıklama: Bugs Bunny tüm çocukların izleyeceği eğlenceli bir çizgi filmdir.Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'ası gidiyor canım demesi ile ünlüdür.Orjinali ise İngilizce What's up, doc'dır. Bir tavşanı temsil eder. Sevimli şirin bir tavşandır.Türkiye'de Serkan Altunorak seslendirmektedir

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7.4 (710 Oy)
  Yönetmen: Gerry Chiniquy, Friz Freleng, Robert McKimson
  Oyuncular: Mel Blanc, Daws Butler, June Foray, Stan Freberg
  Açıklama: Tweety'nin haylazlıklarını, Jerry'nin Tom'a çektirdiği gibi onunda Sylvester'a çektirdiklerini unutamıyorum. İzlerken inanılmaz keyif veren ve tüm çocukların izlemesi gereken bir çizgi filmdi. Animasyon dizileri arasındaki yeri sağlamdır. Şimdi bile oyuncakları ve konusuyla kendinden bahsettirmektedir.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  8.1 (4,840 Oy)
  Yönetmen: Gerry Chiniquy, Friz Freleng, Chuck Jones
  Oyuncular: Bea Benaderet, Mel Blanc, June Foray, Paul Julian
  Açıklama: Ölümsüzlüğü ve imkansızlığı keşfettiğim dizidir. Çok küçükken bu iki kavramla tanışmıştım. Ayrıca Dinamit denince aklıma gelen ilk şey bu çizgi film oluyor. Olağanüstü çabanın sürekli hüsranla sonuçlanması, çok ama çok etkileyici bir animasyon dizisiydi. Hatırladıkça geçmişi yad ediyorum. İzlenmesi gerekenlerdendi.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  44. Dragon Ball (1995)
  8.6 (43,528 Oy)
  Yönetmen: Minoru Okazaki, Daisuke Nishio
  Oyuncular: Brice Armstrong, Steve Olson, Stephanie Nadolny, Zoe Slusar
  Açıklama: Bir çok anime izlemişimdir ama Dragon Ball bir yana diğerleri bir yana Herkesin bu seriyi izlemesini öneriyorum.Sıkılmadan izleyeceğiniz bir anime.

  Yazan: Nobunaga_Oda
  Türkçe Altyazı 15
 • Afiş
  45. X-Men (1992)
  8.5 (30,841 Oy)
  Yönetmen: Larry Houston, Fred Miller, Richard Bowman
  Oyuncular: Cathal J. Dodd, George Buza, Norm Spencer, Cedric Smith
  Açıklama: O zamanları İzlediğim En Güzel Çizgi Filmlerdendi Tsubasa'dan Sonra Hatta Gidip Ateri Salonlarında Oyununu da Oynardık Gülücük Hey Gidi Günler Heyy..

  Yazan: tzacol
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  Finn ve Jake'le Macera Zamanı
  8.6 (60,245 Oy)
  Yönetmen: Larry Leichliter, Elizabeth Ito, Andres Salaff
  Oyuncular: John DiMaggio, Jeremy Shada, Tom Kenny, Hynden Walch
  Açıklama: Adventure Time hayal gücünün sınırlarını zorlayan, 2000 sonrası çıkmış en iyi çizgi filmlerden birisidir. Bir çok bölümünde "arkadaşlık, iyilik, kötülük, dostluk, düşman, macera vs" çerçevesinde çocuklara yönelik mesajlar içerse de, son kertede fantastik sever büyüklere de hitap etmektedir.

  Her bölümde sizi ayrı dünyalarla ve karakterlerle tanıştırmakta, Finn ve Jake'in kendilerinin ve prenseslerin karşılaştığı zorlukları yenmek için buldukları ilginç fikirleri izlemekteyiz. Diğer çizgi filmlerde olduğu gibi her karakter birbirinin aynı olmayıp (copy-paste karakter değiller), her birinin kendine özgü bir yanı bulunmaktadır.

  Yazan: genghiskhan
  Türkçe Altyazı 104
  İngilizce Altyazı 26
 • Afiş
  47. Young Justice (2010)
  Genç Kahramanlar
  8.7 (23,933 Oy)
  Yönetmen: Jay Oliva, Michael Chang, Tim Divar
  Oyuncular: Danica McKellar, Jesse McCartney, Nolan North, Khary Payton
  Açıklama: Dc`nin süper kahramanların "yardımcılarının" bir araya gelip oluşturduğu genç ekip oldukça iyiydi. Özellikle ilk sezondaki ergen halleri yüzümde çoğu zaman gülümseme oluşturdu. 2. sezonda Nightwing`de kadroya dahil olunca seyir açısından daha iyi olur diye düşünmüştüm ama pek beklediğimi bulamadım. Çünkü iç dünyasına hiç değinilmemiş olması canımı sıktı. Bunun dışında olumsuz bir yanı yok zevkle izlenebilecek bir seri. Belki sinema evrenine merak salmış Dc bir Young Justice filmide yapar.
  Arada Justice League ekibini görmekte güzel oluyor.

  Yazan: seko7356
  Türkçe Altyazı 3
  İngilizce Altyazı 13
 • Afiş
  48. Monster (2004)
  8.7 (9,275 Oy)
  Yönetmen: Ryôsuke Nakamura, Masayuki Kojima
  Oyuncular: Liam O'Brien, Karen Strassman, Richard Epcar, Keith Silverstein
  Açıklama: Şu ana kadar hayatımda seyrettiğim en iyi animedir.İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim

  Yazan: Hakazul
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  49. Cédric (2001)
  7.9 (258 Oy)
  Yönetmen: Franck Bourgeron
  Oyuncular: Natacha Gerritsen, Magali Barney, Caroline Combes, Stéphanie Lafforgue
  Açıklama: Cedric, 8 yaşında sarışın bir çocuktur. Okulunda Çin kökenli sınıf arkadaşı Chen'e aşıktır. Sıra arkadaşı olan Christian ile çok iyi bir dostluk kurmuştur. Sınıflarında babası bir diplomat olan Nicolas ise onun bir numaralı düşmanıdır. Babası Doğu kilimleri satıcılığı yapan Cedric, evinde ailesiyle birlikte pek iyi geçinememektedir. Annesi olan Maryrose çok kuralcıdır. Babası Robert genellikle çok yorgun ve bitkin olur. Cedric'in büyükbabası olan Paul ise yaklaşık seksen yaşındadır fakat torunu Cedric'i en iyi anlayan odur.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  50. The Flintstones (1960)
  Çakmaktaş Ailesi
  7.5 (27,588 Oy)
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Jean Vander Pyl, Alan Reed, Mel Blanc, Bea Benaderet
  Açıklama: Taş Devri, 7'den 70'e herkesin izlediği ünlü bir çizgifilm dizisidir . Yapımcısı Hanna-Barbera Pruductions'a aittir. Fred ve Wilma Çakmaktaş çiftinin arkadaşları ve komşuları olan Barney ve Betty çiftiyle yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  51. Phineas and Ferb (2007)
  8.0 (25,651 Oy)
  Yönetmen: Robert Hughes, Zac Moncrief, Dan Povenmire
  Oyuncular: Vincent Martella, Thomas Brodie-Sangster, Dan Povenmire, Ashley Tisdale
  Açıklama: Yaz tatillerini geçirmek için her gün yapacak değişik ve yaratıcı şeyler bulan -evde bulabileceğiniz dondurma çubukları, tesisat boruları gibi şeylerden roller coaster yapmak gibi- iki üvey kardeşin maceralarını anlatan komedi animasyon dizisi. Onların haberdar olmadığı bir gerçek vardır; evcil hayvanları ornitorenk Perry bir yandan gizli ajan olarak çalışmaktadır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 39
 • Afiş
  Batman: Animasyon Serisi
  8.9 (67,892 Oy)
  Yönetmen: Kevin Altieri, Boyd Kirkland, Frank Paur
  Oyuncular: Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Hastings, Loren Lester
  Açıklama: Çocukluğunu 90'larda yaşamış jenerasyon için unutulmaz çizgi dizilerden biri. Yanlış hatırlamıyorsam Atv'de yayınlanıyordu. Bu arada dizinin 4. sezonu ''Batman New Adventures'' ismiyle 1997'de yayınlanmış. Dolayısıyla o diziyi ayrıca izlemeye gerek yok.

  Yazan: Vinnie Moore
  Türkçe Altyazı 32
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  Madagaskar Penguenleri
  7.7 (12,623 Oy)
  Yönetmen: Bret Haaland
  Oyuncular: John DiMaggio, Tom McGrath, Jeff Bennett, James Patrick Stuart
  Açıklama: Madagaskar filminde yer alan komik penguenlerin maceralarının yer aldığı Amerikan yapımı komedi dizisi.

  Skipper, Kowalski, Rico ve Private’a baktığınızda Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan dört sevimli penguen göreceksiniz. Bu tam da onların görmenizi istediği şey. Neden mi? Çünkü bu uysal görünümlü penguenler aslında gizli bir karargaha ve eşsiz komando yeteneklerine sahip elit bir vuruş timi. Görevleri nedir? Hayvanat bahçesinde düzeni sağlamak. Peki ya düşmanları? Yeni komşuları Kral Julien tabii ki! Kendisine “Lemurların Kralı” lakabını takan bu parti hayvanı, hayvanat bahçesine yeni geldi ve ortalığı birbirine katmak için can atıyor.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 49
  İngilizce Altyazı 21
 • Afiş
  54. The Mask (1997)
  7.0 (10,366 Oy)
  Yönetmen: Juli Murphy
  Oyuncular: Rob Paulsen, Frank Welker, Jim Cummings, Neil Ross
  Açıklama: The Mask filminin ardından 1995 ile 1997 yılları arasında oynamış ülkemiz kanallarından da kanald tarafından sıkça gösterilmiş çizgi dizidir.

  Stanley Ipkiss'in maskeyi takıp maceradan maceraya koşmasını izleriz. Stanley Ipkiss'in çizimi Jim Carrey esas alınarak yapılmıştır. En güzel bölümleri ise yine Jim Carrey'in başrolünü oynadığı Ace Ventura'nın çizgi dizisi ile bağlandığı bölümleridir.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7.9 (24,824 Oy)
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Casey Kasem, Nicole Jaffe, Don Messick, Vic Perrin
  Açıklama: Scooby, Shaggy'nin köpeğidir. Bunlar aynı zamanda çok iyi dosttur. 5 kişilik bir arkadaşlık grubunda esrarengiz olayları çözmeye çalışırlar, dedektiflik yaparlar. Heyecanlı ve komedi olan bu çizgifilm dizi ünlüdür ve bugün hala çok sevilmektedir. Scooby ve Shaggy'nin ortak noktaları vardır: korkmak ve her şeye rağmen yemek zevki.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 12
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  Red Kit: Batıya Hücum
  6.2 (881 Oy)
  Yönetmen: Olivier Jean Marie
  Oyuncular: Lambert Wilson, Clovis Cornillac, François Morel, Bernard Alane
  Açıklama: Buraya aldığım örnek sinema filmi sayılabilir ama Red Kit çizgi dizi olarak da çekilmiştir. Hatta vaktiyle TRT'de yayınlanıyordu. Daha sonra yazarı-çizeri değişip "yeni maceralar" adıyla devam bile etti ama eskisi gibi değildi tabii ki.

  Yazan: realdark86
  Türkçe Altyazı 3
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Asteriks Amerika'yı Fethediyor
  5.9 (4,954 Oy)
  Yönetmen: Gerhard Hahn
  Oyuncular: Roger Carel, Pierre Tornade, Henri Labussière, François Chaix
  Açıklama: Sevgili Galyalı dostumuz Asterix de çizgi dizisi yapılan çizgi roman kahramanlarından biridir. Bir dönem bir gazetemiz VCD olarak kupon karşılığı dağıtmıştı hatta...

  Yazan: realdark86
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Çılgın Korsan Jack
  8.8 (1,176 Oy)
  Yönetmen: Jeff DeGrandis
  Oyuncular: Charles Adler, Jocelyn Blue, Cam Clarke, Robert Pike Daniel
  Açıklama: Tutsaklıktan kurtardığı fare arkadaşı Snuk ile ayrılmaz ikili olan Jack'in en büyük hayali adını diğer korsanların adının önüne yazdırmaktır. Ancak kahramanımız Jack'in ulaşabilmesi için daha epey yolu var gibi gözüküyor. Korsanlığa pek de yakışmayan komik gemisi ve sadık arkadaşı Snuk ile açık denizlerde yol alarak altın ve hazine arayan Çılgın Korsan Jack'in bu arayışları çoğu zaman onu zengin etmekten çok başını belaya sokmasına sebep oluyor. İçine düştüğü gülünç durumlar sebebiyle korsanlar aleminin yüz karası olarak nitelenilen Jack, tüm bunlara rağmen yılmadan define avını sürdürüyor ve maceradan maceraya sürükleniyor.

  Yazan: eriCartman
 • Afiş
  59. Kureimoa (2007)
  8.1 (8,312 Oy)
  Yönetmen: Dong Joon Kim, Hak Bin Lee, Kim Min Sun
  Oyuncular: Todd Haberkorn, Houko Kuwashima, Stephanie Young, Motoki Takagi
  Açıklama: Sağlam bir mangası olan ve bu mangadan animeleştirilen Claymore; şövalye kılıklı bayanların orta çağ avrupasına benzer bir dünyada dolaşarak Yoma adlı insan yiyen canavarları avladığı bir animedir. İsmini bayan savaşçıların taşıdığı büyük kılıçlardan alır ve her savaşçının amblemi bu kılıçlara işlenmiştir. Öldüklerinde mezarları bu kılıçlarla işaretlenir. Organizasyon adlı örgütün küçük yaşlarda alıp birtakım biyolojik işlemden geçirerek yetiştirdiği bu savaşçı bayanlar; içlerindeki enerjiyi çok fazla kullanırlarsa savaştıkları yaratıklardan daha tehlikeli yaratıklara dönüşebilirler. Anime de sağlam karakterler olup (Ağlak Raki hariç) benim favorim (Teresa of the Faint Smile) "Donuk Gülüşlü Terasa" dır. Macera ve aksiyonun yanı sıra bence dramda barındırır.

  Yazan: adze55
  Türkçe Altyazı 36
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  60. Regular Show (2009)
  Sürekli Dizi
  8.3 (23,603 Oy)
  Yönetmen: John Davis Infantino, Sean Szeles, Calvin Wong
  Oyuncular: J.G. Quintel, William Salyers, Sam Marin, Mark Hamill
  Açıklama: Saha görevlisi olan Mordecai (mavi bir alakarga) ile Rigby (hiperaktif bir rakun) günlerini kendilerini eğlendirmeye çalışarak geçiren iki dosttur. Eğlenmek için yaptıkları patronları Benson’ın ne kadar hoşuna gitmiyorsa, Pops da onlarla bir o kadar mutlu oluyordur. Günlük uğraşları bazen kontrolden çıkmakta ve gerçek üstü bir hal almaktadır. Örneğin, diğer boyutlara portallar açmakta, 80’lerin Atari oyunlarıyla şeytanları toplamakta ve iş arkadaşlarını aya göndermek için koreografik danslar yapmaktadırlar. Tüm bunlar “Regular Show”da normaldir.

  Yazan: pis metalci
  Türkçe Altyazı 83
  İngilizce Altyazı 11
 • Afiş
  8.2 (13,619 Oy)
  Yönetmen: Mic Graves
  Oyuncular: Jacob Hopkins, Terrell Ransom Jr., Dan Russell, Teresa Gallagher
  Açıklama: The Amazing World of Gumball, Ben Bocquelet tarafından yapılmış Amerikan-İngiliz çizgi dizisi. İlk gösterimini İngiltere'de 2 Mayıs 2011'de, ABD'de 3 Mayıs 2011'de, Türkiye'de ise 1 Kasım 2011'de Cartoon Network'te yapmıştır.

  Yazan: MrBaris
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  62. Gintama (2005)
  8.7 (4,082 Oy)
  Yönetmen: Yôichi Fujita, Shinji Takamatsu, Chizuru Miyawaki
  Oyuncular: Rie Kugimiya, Daisuke Sakaguchi, Tomokazu Sugita, Susumu Chiba
  Açıklama: Mangasından animeleştirilen Gintama; kendine ait evreni olan alternatif bir zaman diliminde geçer. Edo döneminin sonlarında Amanto adlı uzaylılarla yapılan savaş kaybedilmiş, samurayların çoğu yitirilmiştir. Amanto'lar yönetimi kontrol altına almış, kılıç kullanımını yasaklamış ve samuray mekanizmasını bertaraf etmiştir. Böyle bir zamanda Edo'da kirasını zar zor ödediği evine "Yorozuya" diye tabela asıp esnaflıkta yapan kahramanımız Sakata Gintoki tahta kılıcıyla yoldaşları Kagura, Shinpachi ve Sadaharu ile parasını ödediğiniz müddetçe her türlü işinizi yapar. Müşterileri bazen de arkadaşları için maceradan maceraya koşarlar.

  Gintama'da bol bol diğer animelere atıflar olduğu gibi tarihsel olaylara, kendisine, mangasına hatta yayınlandığı kanala dahi göndermeleri bulunur. Animede yapılan kelime oyunları da yabana atılır cinsten değildir. Tür olarak aksiyon, komedi olsa da benim için komedisi daha ön plandadır. Sağlam yan karakterleri vardır. (Katsura Kotarou, Shinsengumi, MADAO Hasegawa, Tsukuyo vd.) Gintama zaman zaman gözünüzden yaş getirinceye kadar sizi güldürecek, aksiyonuyla tatmin edecektir. Bu animeyi izleyince diğerlerini bununla kıyaslayacaksınız.


  Yazan: adze55
  Türkçe Altyazı 111
  İngilizce Altyazı 16
 • Afiş
  63. Shaun the Sheep (2007)
  8.3 (9,357 Oy)
  Yönetmen: Richard Starzak, Christopher Sadler, Jay Grace
  Oyuncular: John Sparkes, Justin Fletcher, Richard Webber, Kate Harbour
  Açıklama: Sop-motion tarzında animasyondur. Bir çiftlikte yaşayan çılgın koyunların eğlenceli hayatını anlatan mini dizidir.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  64. TRON: Uprising (2012)
  8.2 (6,760 Oy)
  Yönetmen: Charlie Bean
  Oyuncular: Elijah Wood, Tricia Helfer, Bruce Boxleitner, Paul Reubens
  Açıklama: Tron evreninde geçen hikaye Argon şehrinde yaşayan Beck'i merkezine almaktadır. Bu çizgi dizide klasik bir başkaldırı, isyan hikayesi bizi bekliyor. Clu yönetimine isyan eden Beck kendi imkanlarıyla ona karşı durmaya çalışır. İlerleyen dönemde ise ona Tron yol göstermeye başlar.
  Çizgi dizi bir sezon sürmüş ve yayınladığı kanal tarafından çocuklar için fazla şiddet içerdiği gerekçesiyle iptal edilmiştir. Ancak filmleri gibi Flynn'in başrolde olmadığı, hatta Tron Legacy filminde neredeyse hiç göremediğimiz Tron'u ve yeni Tron olarak adlandırabileceğimiz Beck'i görmemiz ve onların kahramanca mücadelesine tanık olmamız eminim ben dahil birçok Tron hayranı için oldukça tatmin edici olmuştur.

  Yazan: samet_419
  Türkçe Altyazı 20
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  65. BoJack Horseman (2014)
  8.5 (53,459 Oy)
  Yönetmen: JC Gonzalez, Amy Winfrey, Joel Moser
  Oyuncular: Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Aaron Paul
  Açıklama: Dizi ilk başlarda farklı geliyor ve çekici hava yakalamakta zorlanıyor. TA puanının saçma derecesinde düşük olmasını da buna bağlıyorum. Fakat izledikçe dizinin mantığını, kafa yapısını anlamaya başlıyorsunuz.

  Dizinin türü komedi ve dram. Gerçekten de öyle laf olsun diye durmuyor o etiketler. İki türün de hakkını sonuna kadar veren bir dizi. Öyle kahkaha attırmıyor ama gülümseme de eksik olmuyor yüzünüzden. Aynı şekilde ağlatmıyor ama dramı da sonuna kadar hissediyorsunuz. Bir süre sonra karakterleri benimsemiş oluyor ve onlarla beraber sorguluyorsunuz. Bir çok noktada kendi hayatınızda gerçekleştirdiğiniz davranışların nedenlerini bu dizide bulabilirsiniz. Doğru noktalara parmak basıyor ve karkaterler üzerinden doğru çıakrımlarda bulunuyor. Dizi içerisinde karakterler birbirlerine "ders" verirken bundan siz de faydalanıyorsunuz. Ekran karşısında geçirdiğiniz zamanın hakkını sonuna kadar veriyor.

  Gerek draması, gerek komedisi, gerekse güncel konulara (çoğunlukla ABD merkezli) göndermeleriyle baştan sona harika bir dizi. Kesinlikle şans vermelisiniz. İzlemeye başladıktan sonra da hemen vazgeçmeyin.

  Yazan: LostProphet
  Türkçe Altyazı 10
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  66. Erased (2016)
  8.6 (11,719 Oy)
  Yönetmen: Tomohiko Ito
  Oyuncular: Ben Diskin, Shin'nosuke Mitsushima, Michelle Ruff, Minami Takayama
  Açıklama: Hayatın zorluklarıyla cebelleşen manga yazarı Satoru Fujinuma, kendisini ifade edememe korkusuyla yüzleşmektedir. Ancak, ölüm ve faciaları engellemeye zorlayan doğaüstü bir yeteneği vardır. Bu olaylar gerçekleşmeden önce, zamanda geri gider ve bu süreç sürekli tekrar eder; ta ki söz konusu olan kaza önlenene kadar.

  Bir gün, kendisini katil durumuna düşüren bir kazaya karışır. Kurbanı kurtarma çabasıyla kendisini geçmişe yollar. Fakat, sınıf arkadaşı Kayo Hinazuki'nin kaybolmasından bir ay önceki zamana, ilkokul öğrencisi olduğu yıllara gelmiştir. Bunun üstüne, Satoru kendisine yeni bir görev edinir: Kayo'yu kurtarmak ve kayboluşundaki gizemi çözmek.

  Yazan: demirarslan
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  7.3 (30,294 Oy)
  Yönetmen: Craig McCracken, John McIntyre, Randy Myers
  Oyuncular: Cathy Cavadini, Elizabeth Daily, Tara Strong, Tom Kenny
  Açıklama: Dizi, konu olarak, Profesör'ü, Mojo'nun itmesi sonucu kızları yaratmak için oluşturduğu karışımın içine Kimyasal X'in dökmesi ve bunun sonucunda oluşan üç süper güçlü kız çocuğunun gerek kendi aralarında, gerek Profesör'le, gerek okulda gelişen diyalog ve ilişkileri ile, gerekse de suçlularla ya da canavarlarla olan savaşları ve diyalogları komik, ders verici ve iyi davranışları öğütleyen, hatta bazı bölümlerinde tarih ve matematiği özendiren şekilde yansıtır. Powerpuff Girls'in diğer insanlardan farkları kocaman gözleri, kocaman kafaları, küçük vücutları, kaşlarının olmaması, burunlarının olmaması ve parmaklarının olmamasıdır.

  Yazan: Splash
  Türkçe Altyazı 2
  İngilizce Altyazı 6
 • Afiş
  68. Steven Universe (2013)
  8.4 (18,014 Oy)
  Yönetmen: Ian Jones-Quartey, Joseph D. Johnston, Kat Morris
  Oyuncular: Zach Callison, Deedee Magno, Michaela Dietz, Estelle
  Açıklama: Steven Universe'de, dünya kristal taşlar sayesinde kötülerden korunmaktadır, bir grup intergalaktik kız savaşçılar vücutlarındaki kristal taşların özel güçleri olan aletleri vardır. Dört Tane Taşı olanlar: Garnet, Amethyst, Pearl ve Steven. Steven genç bir çocuktur, onun taşı annesinin mirasıdır, Kristal Taşı'nın adı Rose Quartz'dır.

  Yazan: Splash
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  69. We Bare Bears (2014)
  8.0 (7,045 Oy)
  Yönetmen: Manny Hernandez
  Oyuncular: Demetri Martin, Eric Edelstein, Bobby Moynihan, Keith Ferguson
  Açıklama: Kafadar Ayılar Daniel Chong tarafından yapılan Amerikan çizgi dizisidir. Dizi Cartoon Network'te yayınlanmaktadır ve üç kardeş olan Boz, Panda ve Kutup Ayısı'nın San Francisco'daki insan dünyasıyla garip girişimlerini anlatır. Chong'nun webcomic'i olan The Three Bare Bears 'ten alıntılanmıştır, KLIK! Amsterdam Animasyon Festivali'nde ilk kez pilot bölümü yayınlanmıştır, "Young Amsterdam Audience" kategorisinde ödül kazandığı yerde. Amerika'da 27 Temmuz 2015'te[1], Türkiye'de 2 Kasım 2015'te yayınlanmaya başlanmıştır. Bu dizi Cartoon Network'un bir çizgi romandan alıntılanan ilk orijinal yapımıdır.

  Yazan: brnsln
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 14
 • Afiş
  70. Johnny Bravo (1997)
  7.3 (27,907 Oy)
  Yönetmen: Kirk Tingblad, Van Partible, Russell Calabrese
  Oyuncular: Jeff Bennett, Brenda Vaccaro, Mae Whitman, Tom Kenny
  Açıklama: Johnny Bravo bir Amerikan animasyon televizyon serisidir ve 4 sezon 67 bölüm sürmüştür.

  Johnny Bravo siyah güneş gözlüğü ve tişört, mavi kot, bir pompadour saç stili ve Elvis Presley'ye benzer kişisel ses tonlu, kaslı sarışın genç adamdır.Bir kadın için, o bölüm boyunca, aşık olmayı hedeflemeye çalışıyor. O pataklanıyor ya da sepetleniyor. Narsist ve budalalık özelliğiyle çekiciliği olan her bayana yönelir.

  Onun maceraları ve problemlerinde genellikle kızıl saçlı 10 yaşındaki komşu kızı "Suzy" , yaklaşık Johnny'nin yaşlarında kahverengi saçlı zeki inek "Carl", ve bir baba figürü olarak hizmet eden 50 yaşındaki "Babalık" içindedir.Şu anda Cartoon Network de gösterilmektedir.

  Yazan: legolas3806
  Türkçe Altyazı 2
 • Afiş
  71. Johnny Test (2005)
  4.9 (4,710 Oy)
  Yönetmen: Larry Jacobs, Paul Riley, Chris Savino
  Oyuncular: James Arnold Taylor, Maryke Hendrikse, Lee Tockar, Ashleigh Ball
  Açıklama: Dahi ablalarının deneylerinde kendi isteğiyle deneklik yaparken şeytani düşmanlarla isteksizcede olsa savaşmak zorunda kalan, ortalama bir banliyö çocuğu olan Johnny Test'in maceraları.

  Yazan: LostProphet
 • Afiş
  72. Uncle Grandpa (2010)
  4.4 (3,956 Oy)
  Yönetmen: Casey Alexander, Audie Harrison
  Oyuncular: Peter Browngardt, Kevin Michael Richardson, Eric Bauza, Adam Devine
  Açıklama: Cartoon Network'te Uncle Grandpa'yı izle ve onun çılgın arkadaş grubunun maceralarının tadını çıkar: Bay Suratsız, Pizza Steve, Gerçeğimsi Uçan Dev Kaplan ve Bel Çantası. Beraber Uncle Grandpa'nın sihirli, tekerlekli, kendi kendini sürebilen ayrıca tuhaf ve çılgın odalardan oluşan sonsuz bir oyun evi olan RV'ye biniyorlar. Cartoon Network'te Uncle Grandpa'yı kaçırma!

  Yazan: Splash
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  73. Teen Titans Go! (2013)
  4.8 (11,773 Oy)
  Yönetmen: Peter Rida Michail, Luke Cormican, Scott O'Brien
  Oyuncular: Greg Cipes, Scott Menville, Khary Payton, Tara Strong
  Açıklama: Teen Titans Go! dünyayı kurtaran genç süper kahramanların ve yetişkin gözetimi olmaksızın dünyayı ele geçirmek isteyen kötü düşmanlara karşı savaşı konu alır.

  Yazan: Splash
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 71
 • Afiş
  74. Clarence (2013)
  6.5 (4,877 Oy)
  Yönetmen: Raymie Muzquiz, David Ochs, Nelson Boles
  Oyuncular: Tom Kenny, Sean Giambrone, Katie Crown, Roger Craig Smith
  Açıklama: Clarence, Cartoon Network için Skyler Page tarafından yapılmış ABD çizgi dizisi. İlk gösterimini ABD'de Cartoon Network'te 14 Nisan 2014 tarihinde yapmıştır. Türkiye'de ise 13 Ekim 2014 tarihinde Cartoon Network'te başlamıştır.

  Yazan: MrBaris
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Legend of the Galactic Heroes
  9.1 (1,148 Oy)
  Yönetmen: Noboru Ishiguro
  Oyuncular: Shô Hayami, Tesshô Genda, Jôji Nakata, Ryûsei Nakao
  Açıklama: Samanyolu galaksisini, 150 yıldır devam etmekte olan yıldızlararası bir savaş etkisi altına almıştır. Çöküşteki Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluğu'yla, işlevselliğini yitirmiş demokratik federasyon Hür Gezegenler Birliği arasında geçen bu savaşta; on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır.

  Sahneye iki kumandan girer: İmparatorluk Amirali Reinhard von Lohengramm ve HGB'nden Yang Wenli. Fakir bir Reichsritter aileden gelen Reinhard; Kayzer'in, ablasını metresi olarak aldıktan sonra sistemi değiştirmek için asker olmayı seçen yetenekli ve karizmatik biridir. Üniversite eğitimini karşılayabilmek amacıyla asker olmak zorunda kalan Yang Wenli'yse, zeki olmakla beraber bir o kadar da tembeldir de. Her iki karakter, eylemleriyle yetenek sahibi askerleri, amiralleri ve düşünce adamlarını etraflarında toplamaya başlarlar. Zamanla, bu iki zıt insanın arasındaki rekabet; mevcut açmazı temellerinden sarsacaktır. Astlarıyla ve üstleriyle uğraşırlarken, kişisel ve politik sorunlarla yüzleşecekler; savaşımlarını strateji ve taktik üzerinden yürütecekler ve kendi iradelerini ortaya koyduklarında, insanlık tarihinin en büyük savaşı yüzünden sınanacak ve değişeceklerdir.

  Galaktik Kahramanların Efsanesi, engin, duygusal ve ince düşünülmüş askerî bir uzay operadır. 110 bölümlük bu dizi ana seri olup, diğer bağlı seriler ek olarak çıkarılmıştır.

  Galaktik Kahramanların Efsanesi, Yoshiki Tanaka'nın yazarlığını yaptığı; 1982-87 yılları arasında çıkan on kitaplık bilim kurgu serisidir. Bu seri, 1988 yılında Seiun Ödülü'ne layık görülmüştür.

  Yazan:: Ecthelion
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  76. Toradora! (2008)
  8.3 (3,112 Oy)
  Yönetmen: Tatsuyuki Nagai, Alexander Von David, Katsushi Sakurabi
  Oyuncular: Rie Kugimiya, Junji Majima, Yui Horie, Hirofumi Nojima
  Açıklama: Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır.

  Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir.
  Ancak beklenmedik bir anda “okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı” denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisaka’ya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir.

  Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın ortak derdiyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  Portakal Yolu
  7.8 (576 Oy)
  Yönetmen: Osamu Kobayashi, Tomomi Mochizuki, Takeshi Mori
  Oyuncular: Tôru Furuya, Eriko Hara, Hiromi Tsuru, Masami Kikuchi
  Açıklama: Çocukluğumun efsane serisi. Trt'de hiç bir bölümünü kaçırmadan izledim.

  Kyosuke Kasuga adlı 15 yaşındaki genç, ailesiyle birlikte yeni bir şehre taşınmışdır. Taşınmalarının sebebi ise ailevi bir sırlarının olmasıdır. Ailecek ESPer güçlerine sahiptirler. Düşünce gücüyle taşıma, psikonezi, hipnoz, zaman yolculuğu gibi bir çok özel yetenekleri vardır ama bunları diğer insanlar önünde kullanmaları onların devamlı taşınmalarına yol açar. Aile üyelerinden devamlı bu gücü kullanan kişiyse Kurumi'dir. En son okulda ki koşu yarışında bu gücünü kullanarak yine taşınmalarına sebep olmuştur. Kyosuke şehirde ki ilk gününde Madoka Ayukawa adlı genç bir kızla tanışır ve ondan oldukça etkilenir. Daha sonra aynı sınıfta olduklarını öğrenir. Zamanla Madoka'nın ilk gördüğü anda ki gibi tatlı bir kişi değil de daha farklı bir kişi olduğunu görür. Kyosuke, Madoka'nın iyi arkadaşı Hikaru Hiyama ile de tanışır. Ve bu üçlü iyi arkadaş olurlar. Kyosuke, Madoka'ya aşık olur. Madoka da Kyosuke'ye aşık olur. İşin uç kısmı, Hikaru'da Kyosuke'ye aşık olur. Bu üçlü aşk üçgeni ve Kyosuke'nin sihirli güçlerini saklamaya çalışmasıyla birlikte gelişen güzel bir hikaye anlatılmaktadır.

  Yazan: kuzeydebiryer
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  78. Clémentine (1985)
  8.7 (296 Oy)
  Yönetmen: René Borg, Jean Cubaud
  Oyuncular: Céline Montsarrat, Evelyne Séléna, Francette Vernillat, Michel Bedetti
  Açıklama: Müziğinin akılda kalıcı ve güzel olmasına rağmen duyduğum anda tüylerimin ürpermesine sebep olan çizgi film. Başlamasını iple çeker başladığında da gerim gerim gerilirdim. Diziye denk gelince internette biraz baktım, tek gerilen ben değilmişim, o dönemin çocuklarının hepsi fırlatılmak üzere olan okun yayı gibi gergin izlemişler diziyi. Herkeste biraz psikolojik sakarlar bıraktığına kanaat getirdiğim dizinin finalinde ne oldu, nasıl bitiyor? hatırlayamadım. Bilenler bir spoiler balonu ile yazıverirse makbule geçer.
  Son olarak çocuklara değil ama izlememiş büyüklere öneriyorum. Şimdi izlense aynı etkiyi verir mi? bilmiyorum ama küçükten bizi nasıl etkilediği puanımdan belli zaten.

  Yazan: canary
  Türkçe Altyazı 4
 • Afiş
  8.2 (558 Oy)
  Yönetmen: Michel Gauthier
  Oyuncular: Jeanine Forney, Chris Benard, Amandine Rajau, Louis Arbessier
  Açıklama: Binlerce yıl evvel, dünyada son derece gelişmiş bir teknolojiye sahip olan bir medeniyet vardı. Ama Büyük Afet'in ardından bu medeniyet çöktü ve büyük Arkadia kenti dünyanın merkezine gömüldü. Arkadia kentindekiler kendilerinin afetten tek kurtulanlar olduğuna inandılar ve bu nedenle dünyanın merkezinde medeniyetlerini tekrar kurdular. Tehra adında yapay bir güneş yarattılar ve bu onların hayat kaynağı oldu. Eski Arkadialılar gelecek nesillerin orayı ev olarak benimsemesi için şehrin kapılarını dünyaya kapattılar ve eski bilgileri içeren tüm arşivleri kilitlediler. Arşivlere sadece yapay zekaya sahip olan Tehrig adındaki bir geminin girme izni vardı. Bu nedenle zamanla Arkadialılar geçmişlerini tamamen unuttular.

  Ama zamanla Tehra adındaki güneş gücünü kaybetmeye başlar. Güneşin sönmesi Arkadia'nın ve belki de dünyanın sonu demektir. Bu nedenle bir grup Arkadialı çocuk yasak kütüphaneye girip araştırma yapar. Bir zamanlar dünya yüzeyinde insanların yaşamış olduğunu öğrenirler ve bu arşivdeki bilgilerin yardımıyla Tehra'nın gücünü kullanarak dünya yüzeyindeki canlılara benzeyen bir insan, yani Arkana'yı yaratırlar. Arkana, Tehra'yı kurtarmak için Bic ve Bac adlı iki canlıyı da yanına alarak Tehrig'e biner ve dünyanın yüzeyine yardım aramaya gider.

  Dünya yüzeyine hemen altında Matt ve Rebecca adında iki kardeşe rastlarlar. Matt ve Rebecca, evlerinin yakınındaki bir yeraltı mağarasını incelemektedirler. Bu sırada korsanların saldırısına uğrarlar ama Spartakus adında gezgin bir savaşçının yardımıyla kaçmayı başarırlar. Korsanlar peşlerindedir, geri dönme şansları yoktur ve Arkadia'nın yolunu kaybetmişlerdir. Artık Arkadia'ya zamanında dönebilmek için bir ölüm-kalım mücadelesi başlamıştır.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7.5 (13,800 Oy)
  Yönetmen: Gwen Wetzler, Lou Kachivas, Marsh Lamore
  Oyuncular: John Erwin, Alan Oppenheimer, Linda Gary, Lou Scheimer
  Açıklama: Sonradan plastikten kılıçları çıkmış olsa da bizim çocukluk dönemimizde ancak bir uzun bir kısa çıtadan kılıç yapıp aramızda dövüşürdük ki kılıç dövüşü sonunda birinin eline vurulup ağlaya ağlaya ayrılmasına kadar sürerdi.

  80ler ve 90ın başlarında çocuk olmak, titrekin atılagana dönüştüğü sahnede ki muazzamlığa şahit olmaktır.

  Yazan: g.c.
 • Afiş
  Heidi
  7.5 (2,470 Oy)
  Yönetmen: Isao Takahata
  Oyuncular: Kazuko Sugiyama, Kôhei Miyauchi, Noriko Ohara, Toshiko Sawada
  Açıklama: TRT Televizyonunda 1970'li yılların sonlarına doğru yayınlanan 52 bölümlük bir çizgi filmdi. Her hafta cuma günleri akşam saatlerinde konuk olurdu evlerimize. Sevimli Heidi, Peter, Büyükbaba ve Clara'nın maceralarını zevkle izlerdik.

  Heidi'nin özellikle dağlarda, büyükbabasının yanında geçirdiği bölümlere karşı ayrı bir hayranlığım vardı. Doğa sevgisini; kırları, dağları, ağaçları sevmeyi bana bu çizgi filmin öğrettiğini söylesem sanırım yalan olmaz.

  O yıllarda "Heidi" romanını almış ve defalarca okumuştum. Şimdi bile bazen "Heidi"nin çeşitli çevirilerini alır okurum.

  Sıcak, sımsıcak bir çizgi filmdi.

  Şu sıralar bu güzel çizgi filmi bölüm bölüm arşivime katıyor ve sevgili Günebakan'ın çevirisiyle fırsat buldukça izliyorum.

  Bu güzel emeği için çeviriyi yapan Günebakan'a çok teşekkür ediyorum

  Yazan: gitarisyen
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Voltran: Evrenin Koruyucusu
  8.0 (3,432 Oy)
  Yönetmen: Franklin Cofod
  Oyuncular: Jack Angel, Michael Bell, Peter Cullen, Neil Ross
  Açıklama: Çok eski zamanlarda, evrenin derinliklerinde bir efsane doğar. Bu efsane Voltron'dur. İyiler tarafından sevildi, kötüler ise ondan korktu. Voltron efsanesi büyüdükçe, tüm galakside barış hakim oldu.

  Barışın gelmesiyle, dünyada, galaksiler birliği kuruldu, güneş sisteminin iyi gezegenleri, tüm evrende barışı korumak için bir araya geldi taaki yeni, korkunç bir tehlike, evreni tehdit edene dek. Voltron'a bir kez daha ihtiyaç vardı. Bu hikaye, Galaksi Birliği tarafından özel olarak eğitilmiş ve Voltron'u geri getirmek için gönderilmiş Uzay Kaşiflerinin öyküsüdür...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 16
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  8.2 (8,072 Oy)
  Yönetmen: Ryûtarô Nakamura, Lia Sargent
  Oyuncular: Kaori Shimizu, Bridget Hoffman, Randy McPherson, Ari Moriizumi
  Açıklama: Yakın gelecekte, wired adı verilen ağ bugünkü internetten bir adım öne geçerek insanların hayatının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Wired erişimi NAVI adı verilen güçlü bilgisayar sistemleri ile gerçekleştirilmektedir. Wireda bağlı insanlar, zamanlarının büyük bir kısmını ağdaki sanal yaşantılarına ayırmaktadırlar.

  Orta okul öğrencisi Lain Iwakura, babası bilgisayar sektöründe olmasına rağmen wireddan uzak bir yaşam sürmektedir. Günün birinde, Lain'in sınıf arkadaşı Chisa intihar eder. Chisa'nın trajik ölümünün ardından Lain ve tüm sınıf arkadaşları Chisa'dan garip bir elektronik posta alırlar. Chisa metinde, yalnızca bedeninin öldüğünü, bilincinin wiredda yaşadığını söylemektedir. Sınıf arkadaşları, olayı garip bir şaka olarak değerlendirip hayatlarına devam ederler. Ancak, Lain'in wireda olan ilgisi yavaş yavaş artar ve NAVIsinde daha fazla zaman geçirmeye başlar. Lain'in gerçek hayat ile olan bağı zayıfladıkça bilinen gerçeklikte zamansal ve mekansal kırılmalar meydana gelir.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 7
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  84. Darkwing Duck (1991)
  7.6 (11,947 Oy)
  Oyuncular: Jim Cummings, Terence McGovern, Christine Cavanaugh, Katie Leigh
  Açıklama: Küçüklüğümde TV de yayınlandığında hiç kaçırmazdım.

  Konusu: St. Canard şehrinde, tam bir kaybeden olmasına rağmen bu özelliğiyle gönüllere taht kurmayı başarmış, mor ve tonlarına bezeli kıyafetiyle sisler arasından çıkıp batman vb. süper kahramanların parodisi karakanat ördek kötülerle mücadele etmektedir. Maceralarında yardımcı pilotu McQuack ve evlat edindiği kızı Gosalyn de ona eşlik etmektedir.

  Yazan: Divxteam
  Türkçe Altyazı 8
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  85. Transformers (1984)
  8.0 (18,103 Oy)
  Yönetmen: Andy Kim, Bob Kirk, Al Kouzel
  Oyuncular: Frank Welker, Chris Latta, Peter Cullen, Corey Burton
  Açıklama: 1984-1987 arasında yayınlanan kült bir çizgi filmdir. Amerikan-Japon ortak yapımıdır. Çizgi filmin ana karakterleri robotlardır ve iki robot grubu arasındaki mücadele konu alınır. İyi robotlar Autobot'lar, kötü robot grubu ise Decepticon'lardır. İyi Autobot'ların lideri tıra dönüşen Optimus Prime'dır. Kötü Decepticon'ların lideri ise çeşitli savaş araçlarına dönüşebilen Megatron'dur.

  Yazan: kuzeydebiryer
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 18
 • Afiş
  86. DuckTales (1987)
  8.1 (24,902 Oy)
  Yönetmen: Bob Hathcock, James T. Walker, Alan Zaslove
  Oyuncular: Alan Young, Russi Taylor, Chuck McCann, Terence McGovern
  Açıklama: Varyemez Amca, yeğenleri Cin, Can, Cem, zeki bir dostları mucit, hafif salak ve saf pilotları, Varyemez Amcanın parasının peşinde olan kurnaz bir cadı ve benzeri karakterlerin hikayesini konu alır...

  Yazan: ensarcan10
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Dexter'ın Laboratuarı
  8.0 (35,065 Oy)
  Yönetmen: Genndy Tartakovsky, Rob Renzetti, John McIntyre
  Oyuncular: Kath Soucie, Jeff Bennett, Christine Cavanaugh, Frank Welker
  Açıklama: Eğer Dexter'la tanıştıysanız muhtemelen onunla ilgili birkaç şey dikkatinizi çekmiştir; Doğu Avrupa aksanı ile konuşması, laboratuvar önlüğü giymesi ve odasında inanılmaz bir laboratuvarının olması! Dizi, Dexter'ın maceralarını, laboratuvarındaki ve dışardaki hayatını, çılgın ailesi ile başa çıkmasını, laboratuvarı kendi oyun alanı sanan ve ordan ayrılmak istemeyen kardeşi DeeDee ile kavgalarını ve intikam dolu kambur Mandark'la mücadelesini konu alıyor.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  88. Taz-Mania (1991)
  6.8 (7,311 Oy)
  Yönetmen: Keith Baxter, Douglas McCarthy, Lenord Robinson
  Oyuncular: Jim Cummings, Rob Paulsen, Maurice LaMarche, Miriam Flynn
  Açıklama: Tazmanya Canavarı ya da Taz, Warner Bros.'un Looney Tunes serisinde yer alan hayali bir çizgi film karakteridir. Yaratıcısı Robert McKimson'dur. Çok hızlıdır ve sınır tanımaz iştahıyla istediği her şeyi yer. 1990'lı yıllarda çok popüler olmuştur. Şu anda da Looney Tunes'un en popüler karakterlerinden biridir. Looney Tunes serisi dışında Space Jam, Baby Looney Tunes, Taz-Mania, Looney Tunes: Back in Action ve Duck Dodgers'de de yer almıştır.

  1991 yılında Taz'ın kendi çizgi dizisi olan Taz-Mania yapılmıştır. Taz-Mania'da Taz'ın ailesi görülmüştür.

  Yazan: kuzeydebiryer
 • Afiş
  6.5 (286 Oy)
  Yönetmen: Eric Guaglione, Kim Helminen, Thomas Lepeska
  Oyuncular: Antti Pääkkönen, Antti Pääkkönen, Heljä Heikkinen, Lynne Guaglione
  Açıklama: Angry Birds Toons, 16 Mart 2013'te başlanılmış, Finlandiya kökenli bir filmdir. Dili İngilizce'dir. İlk olarak Kanada'da gösterilmeye başlanmıştır. Kısa kısa (en uzun 3 dk) filmlerden oluşmaktadır. Bazen sadece domuzlar, bazen de kuşlar, bazen ikisi de bulunmaktadır.

  Yazan: MrBaris
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  7.3 (778 Oy)
  Yönetmen: Chikao Katsui, Hiroshi Saitô
  Oyuncular: Wolfgang Hess, Yôko Kuri, Kôichi Kitamura, Junpei Takiguchi
  Açıklama: Vikingler Orijinal adı "Chîsana baikingu Bikke" olan 1972-1974 arası yayınlanan Japon-Avusturya ortak yapımı çizgi tv dizisi.
  Bir dönem küçükler kadar büyüklerinde takip ettiği diziydi. Bunda seslendirmenin de çok büyük payı vardı.
  Kürek çekerken "haydi yallah hop hop hop" nidaları dillere dolanmıştı.
  Bitimindeki "haftaya, buluşalım haftaya" kapanış şarkısını da unutmamak lazım.
  İsveçli yazar Runer Jonsson'un Vicke Viking adlı roman dizisinden uyarlanmıştı.
  Dizi, İsveç'te, bir Viking köyünün güçlü şefi Halvar'ın zeki ve iyi yürekli oğlu Viki'nin maceralarını anlatmaktaydı.
  Viki, babası ve mürettebatının zorda kaldığı durumlarda onların yardımına koşmaktaydı.
  Vicky'nin aklına hep olayları çözecek fikirler gelirdi ama önce "Tatlı Cadı" gibi burnuna dokunur, sonra "buldumm!" diye bağırırdı.
  Dizi 2010 ve 2011'de iki kere de sinemaya uyarlanmış, 2013'te Animasyon serisi olarak yeniden çevrilmiştir.

  Yazan: serdardemirkiran
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  91. Rugrats (1990)
  7.5 (26,927 Oy)
  Yönetmen: Jim Duffy, Jeff Scott, Rick Bugental
  Oyuncular: Elizabeth Daily, Kath Soucie, Melanie Chartoff, Cheryl Chase
  Açıklama: Ülkemizde de gösterilmiş olan, Tommy Pickles, Chuckie Finster, Phill & Lil Deville ismindeki bebeklerin hikayelerinin anlatıldığı muhteşem bir çizgi film. Tommy grubun lideri, en cesuru, Chuckie ise korkağıdır. Phill ve Lil ise grubun iğrenç olan herşeyden hoşlanan ikizleridir. Bir de bu bebeklerin baş belası Angelica Pickles vardır. Kendisinden çok çekerler. 1991 ile 2004 yılları arasında gösterilmiş 10 sezon sürmüş ve kült olmuş bir çizgi filmdir. Daha sonrasında 3 adet filmi de çekilmiştir. Ayrıca "All Grown Up" isminde bebeklerin büyüdükleri halini de anlatan bir spin off'u mecvuttur.

  Yazan: Splash
 • Afiş
  9.1 (7,960 Oy)
  Yönetmen: Nate Cash
  Oyuncular: Elijah Wood, Collin Dean, Melanie Lynskey, Christopher Lloyd
  Açıklama:

  Samimi, sıcak, masal gibi bir dizi olmuş. En son Miyazaki'nin filmlerini izlerken böyle heyecanlanmıştım. İzlerken "Bu nasıl bir hayal gücüdür, arkadaş" deyip durdum. Müzikal yapımları fazla sevmesemde müziklerini beğendim. Final bölümleri de çok etkileyiciydi. Bence Imdb puanını fazlasıyla hakediyor.

  Yazan: alotonx

  Türkçe Altyazı 12
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  7.9 (1,069 Oy)
  Yönetmen: Jake Castorena, Doug Murphy, Shaunt Nigoghossian
  Oyuncular: Kevin Conroy, Jason J. Lewis, Rachel Kimsey, P.J. Byrne
  Açıklama: 2016 yapımı bir Amerikan animasyon serisidir. Seride DC süper kahramanlarının maceraları anlatılmaktadır. Seri ilk olarak Cartoon Network İngiltere'de 26 Kasım 2016'da yayına başlamıştır. Amerika'da 16 Aralık 2016 tarihinde, Türkiye'de ise 2 Ocak 2017'de Cartoon Network'te yayına başlamıştır.

  Yazan:CpoeT
  Türkçe Altyazı 16
 • Afiş
  94. Dragons (2012)
  Ejderhalar: Berk'in Binicileri
  8.1 (7,058 Oy)
  Yönetmen: Anthony Bell, John Sanford, Louie del Carmen
  Oyuncular: America Ferrera, Jay Baruchel, T.J. Miller, Zack Pearlman
  Açıklama: Çok beğenilen bir filmin devamı beklenirken daha iyisi olmuş ve dizisi sunulmuş. Bu bence "How To Train Your Dragon" sevenleri için büyük şans ve keyiftir.

  İzleyicinin dizide aradığı her şeyi bulabileceğini düşünüyorum. Oldukça keyifli bir anime. Hatta öyle kaptırıyorsunuz ki kendinizi bir süre sonra anime izlediğinizin farkında olmayabilirsiniz. Kahkahaya boğan, yer yer gizemiyle meraklandıran, bir bas gitarist edasıyla sinsi sinsi gülümsettiren bölümleriyle sizi kendisine bağlayacağından şüphe yok. Umarım izleme fırsatınız olur.

  Bu kadar güzellemeden sonra taşlama kısmına geçelim. Dizimizin düşman sıkıntısı çektiğini düşünüyorum. Mildew ve Alvin karakterlerinin bu konuda yetersiz kaldığı fikrindeyim. Başka bir adayla yahut büyük bir ejderhayla yıkıcı olmayan bir savaş daha iyi olurdu sanki diye iç geçirmiyor değilim. Ama yine de bu duruma bir süre sonra alışılıyor. Umarım 2. sezonda bu sıkıntıyı gidermenin bir yolunu bulurlar.

  Yazan: AgacaDalanVar
  Türkçe Altyazı 15
  İngilizce Altyazı 8
 • Afiş
  95. Lucky Luke (1984)
  7.3 (2,151 Oy)
  Yönetmen: Morris, Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Jacques Thébault, Robert Ridgely, William Callaway, Bob Holt
  Açıklama: Gölgesinden bile hızlı silah çeken Red Kit'i belki bu zamanın gençleri pek bilmez ama geçmişte en sevdiğimiz çizgi filmlerden biriydi. Köpeği Rintintin ve atı Düldül ile Vahşi Batı'da adaleti sağlardı. Sürekli hapisten kaçan Dalton Kardeşleri bulup onları tekrar hapise gönderirdi. Ağzında önceleri sürekli sigara varken, sonraları ot görmeye başladık. Ne de olsa çocukların hayran olduğu bir karakterdi ve sigara içmesi doğru değildi. Arasıra aklıma geldikçe hala keyifle izlerim.

  Yazan: Fügen Atasoy
 • Afiş
  Pembe Panter Şovu
  7.7 (11,941 Oy)
  Yönetmen: Hawley Pratt, Friz Freleng, Gerry Chiniquy
  Oyuncular: Paul Frees, Rich Little, June Foray, Athena Lorde
  Açıklama: Pembe tüylü aristokrat Pembe Panter çizgi filmi, beni ve çocuklarımı büyüten son derece keyifli ve hareketli bir çizgi filmdir.
  Pembe Panter, Fransız polis müfettişi Jacques Clouseau etrafında kurulmuş komedi karakteridir. Bugüne kadar birçok film ve dizisi çıkmıştır. Konu daha çok pembe bir panter ve onu arayan dedektifin komik çatışmaları etrafında döner. Son derece komiktir. Müziği de çok hoştur.

  Yazan: Fügen Atasoy
 • Afiş
  Star Wars Asiler
  8.0 (20,322 Oy)
  Yönetmen: Dave Filoni, Justin Ridge, Steward Lee
  Oyuncular: Taylor Gray, Freddie Prinze Jr., Vanessa Marshall, Tiya Sircar
  Açıklama: CGI teknolojisiyle hazırlanan animasyonun yapımcılığını Lucasfilm ve Lucasfilm Animation üstleniyor. Yayıncı kanal ise geçen yıl Lucasfilm’i satın alan Disney’in Disney XD’si. Bu sonbaharda izleyeceğimiz dizi, hikaye olarak 2005 ve 1977 filmlerinin arasındaki zamanda geçecek.

  Bu zamanlarda, Galaktik İmparatorluk ele geçirdiği kontrolü arttırarak Galaksi’deki kalan tüm Jedi savaşçılarını yakalamaya çalışıyor. Bu esnada, İmparatorluk’a karşı acemice bir başkaldırı da şekillenmekte.

  Yazan: Splash
  Türkçe Altyazı 44
  İngilizce Altyazı 19
 • Afiş
  98. Days (2016)
  7.4 (120 Oy)
  Açıklama: Futbolla ilgili bir spor animesi. Yeni başladığı lisede futbol takımına katılan ama daha önce hiç futbol oynamamış Tsukushi Tsukamoto kahramanımız. Saf, çok çalışkan ve hep umut dolu harika bir karakter. Beceriksiz bile olsa insanın isteyince ve çok çalışınca yapamayacağı hiçbir şey olmadığını çok güzel anlatan bir anime.

  Yazan: benteksizhepiniz
 • Afiş
  99. Love Stage!! (2014)
  8.0 (224 Oy)
  Oyuncular: Daigo, Takuya Eguchi, Daisuke Hirakawa, Tsubasa Yonaga
  Açıklama: BL konulu bir anime. Babası şarkıcı annesi film yıldızı ve abisi popüler bir gurupta vokalist olan Izumi Sena bu ünlü ve yetenekli ailenin öğrenci ve otaku basit bir üyesidir. Asıl amacı mangaka olmak olan Izumi bir tesadüf eseri bir reklamda oynamaya başlar. Bu reklam filminde kız gibi oynamaya zorlanır. Burada süper popüler genç aktör Ichijou Ryouma ile karşılaşır. Aralarındaki romantik olaylar animenin konusu.

  Yazan: benteksizhepiniz
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  100. Hitorijime My Hero (2017)
  8.5 (29 Oy)
  Yönetmen: Yukina Hiiro
  Oyuncular: Toshiki Masuda, Yuto Adachi, Akane Fujita, Misato Fukuen
  Açıklama: Hitorijime Boyfriend mangasından adapte edilen bir Shounen Ai türü bir anime. Bugüne kadar izlediğim bu türdeki tüm animelerden daha çok beğendim. Çünkü hem ana karakter birbirinden çok değişik ve yakışmışlar. Ayrıca yan karakterler de çok sağlam birbirinden farklı ve emek verilmiş. Birbirini tanıyan üç erkek arkadaş ve bunlardan birinin abisi arasında yaşanan, iki farklı romantik aşk anlatılıyor. Karakter ve ortam çizimleri tam benim sevdiğim tarzda. Ne eksik ne fazla. Bir çok klişe olmasına rağmen hiç sıkmadan zevkle bitmesin dedirterek izletiyor. Tabi bu türü sevenler için.

  Karakterler;

  Setagawa, Masahiro’nın şu düşünceleriyle başlıyor anime. Çocukluğumdan bu yana sahte süper kahramanlardan nefret ederim. Başın derde girdiğinde gelip seni kurtaracak bir kahraman diye bir şey yoktur. Hayatım boyunca buna inandım. Onunla tanışana kadar… Lise öğrencisi Masahiro, dünyanın en eski mesleği denilen yolda ki annesiyle beraber yaşıyor. Annesi yüzünden mi nedendir, yalnızdır ve geceleri sokak çetelerinin yanında onlara yaranmaya çalışarak takılmaktadır. Sokak çeteleriyle mücadele eden efsane bir isim olan ayıboğan adını duymaktadır.

  Ooshiba, Kousuke, sokak çeteleri arasında onlarla mücadele etmekle nam salmış bir kahraman. Daha sonra kahramanlarımızın okuluna öğretmen olarak atanacaktır. Bundan sonra da Masahiro’nun aradığı süper kahraman olacak ve aralarında aşk başlayacaktır. Birinin öğretmen diğerinin öğrenci olması veya erkekler arasındaki duygusal ilişkilerin zorlukları ya da Masahiro’nun korkuları ve tatlı çekingenliği zor bir aşk yaşanmasına yol açar. Bu da her zaman olduğu gibi ilgi çekiciliği artırır.

  Ooshiba, Kensuke, bence animenin en sevimli karakteri. Kousuke’nin küçük kardeşi. Masahiro’nun da belki tek samimi arkadaşı. Çocuksu, saf, rahat, olumlu ama kırılgan da olabilen, düşündüğü şeyleri açıkca söyleyiveren tatlı biri. Seslendirmeyi yapan sanatçı da bu özellikleri oldukça pekiştiriyor. Daha küçükken en sevdiği arkadaşından ayrıldığı için ona küsmüş ama hep - kendine itiraf edemese de- onun özlemiyle yaşamaktadır.

  Hasekura, Asaya, okula yeni gelen ve aslında Kensuke’nin çocukluğunda ayrıldığı sevgili arkadaşıdır. Çok yakışıklıdır ve geldiği anda okulun kızları ona hayran olurlar. Kararlı, akıllı ve soğuk bir tip. Kensuke onun kendisini sevmediği için terk ettiği gibi bir düşünceye kapılmıştır çocuk aklıyla. Bu nedenle onunla konuşmak istememekte ve kaçmaktadır. Gerçeği öğrendiğinde aralarında çok sevimli ve komik diyaloglarla dolu masum aşk sahneleri yaşanacak. Ben bu ikiliyi çok tuttum. Bu öykü bağımsız bir anime bile olabilirdi.

  Yazan: benteksizhepiniz
‹ Önceki 1 Sonraki ›
Film Altyazıları
Overboard (2,020) The Catcher Was a Spy (1,782) Siberia (1,536) The Domestics (1,376) Ready Player One (1,308) Tully (1,231) Rampage (1,017) A Quiet Place (912) 211 (534) Traffik (485)
Dizi Altyazıları
The 100 (3,419) La casa de papel (2,055) Westworld (1,914) Colony (1,904) Vikings (1,181) The Expanse (926) The Big Bang Theory (889) 12 Monkeys (864) Peaky Blinders (746) Black Mirror (738)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018