Giriş Kayıt

Görülmesi Gereken 100 Animasyon Dizisi (Türkçe Altyazı)


by R3hab | son güncelleme: 23 Ekim 2017
Gelişmiş Görünüm
0.0 (0 Oy)
 • Currently 0/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • Afiş
  1. Rick and Morty (2013)
  9.3 (176,477 Oy)
  Yönetmen: Pete Michels, Bryan Newton, John Rice
  Oyuncular: Justin Roiland, Chris Parnell, Spencer Grammer, Sarah Chalke
  Açıklama: Çok fazla dizi ve film izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim, bu dizi kelimelerle anlatılamayacak kadar harika ve bir o kadar da eşsiz. Hayal gücü bu kadar geniş ve bu kadar yaratıcı olan bir başka dizi izlemedim.

  Bir süre sonra monotonlaşan dizilerden değil Rick and Morty. Her bölümünde beni şaşırtan, yerinde güldüren yerinde duygulandırabilen, bazen de düşündüren bir dizi ile karşılaşıcağım aklıma gelmezdi. Puanını sonuna kadar hak eden bir şaheser bu dizi.

  2013te ilk sezonunu vermiş ve 2015 temmuzunda ikinci sezonunu yayınlamaya başladı. Önyargı edinmeden, çok beklentilere girmeden, (Rick'e biraz da tahammül ederek:) yavaşça başlayın izlemeye. Zamanınıza değicektir...

  Yazan: Pirate Ali
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  2. South Park (1997)
  8.7 (271,770 Oy)
  Yönetmen: Trey Parker, Eric Stough, Matt Stone
  Oyuncular: Trey Parker, Matt Stone, Mona Marshall, April Stewart
  Açıklama: South Park, Amerikan "Comedy Central" programında 1997 yılından beri yayınlanan bir komedi animasyon serisidir. Ülkemizde de Türkçe altyazılı olarak Cnbc-e ve e2 kanalları tarafından yayınlanır.

  South Park'ın ortaya çıkış hikayesi şöyledir; Colorado Üniversitesi film bölümü öğrencileri Matt Stone ve Trey Parker, "Jesus vs. Frosty" adlı bir kısa animasyon film yapar. Şans eseri bu animasyon Fox Network yöneticileri tarafından izlenir ve Matt ve Trey'e ünlülere yılbaşı kartı olarak göndermek için bir kısa bir film yapmalarını teklif eder. Teklif üzerine Matt ve Trey "The Spirit of Christmas" adlı yeni bir animasyon film yapar. Bu yeni animasyonda internette çok hızlı bir şekilde yayılır ve çok beğenilir. The Spirit of Christmas, Matt ve Trey'e Comedy Central kapılarını açar ve 13 Ağustos 1997 tarihinde South Park'ın ilk bölümü olan "Cartman Gets an Anal Probe" bölümü yayınlanır.

  Dizi hikayesi, South Park kasabasında yaşayan dört çocuk olan Eric Cartman, Stan Marsh, Kyle Broflovski, Kenny McCormick ve kasaba halkı arasında geçmektedir. Konular çoğunlukla sosyal ve politik taşlamaların bulunduğu, bolca küfür ve cinsel içerikli espri barındırdığından dolayı dizi öncesi bu dizi izlemeyin diye bir uyarı çıkar ki buda dizinin diğer bir ince esprisidir. South Park, Amerika ve Dünya gündeminde ki olaylarada esprili bir şekilde yaklaşarak izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 75
  İngilizce Altyazı 40
 • Afiş
  3. Desu nôto (2006)
  Ölüm Defteri
  9.0 (146,613 Oy)
  Yönetmen: Tetsuro Araki, Tomohiko Ito, Hiroyuki Tsuchiya
  Oyuncular: Mamoru Miyano, Brad Swaile, Vincent Tong, Ryô Naitô
  Açıklama: Gökten bir defter düşüyor, insanların kaderi artık defteri tutanın elinde. Çünkü bu bir Ölüm Defteri.


  Light Yagami, zeki, ileri görüşlü, yakışıklı bir lise öğrencisidir. Hayatı monoton bir şekilde geçerken üstünde 'Death Note' yazan bir defter bulur. İlk başta deftere aldırış etmez defterde yazılanları saçma bulur ancak televizyonda küçük çocukların rehin alındığını gördüğünde defterin işe yarayıp yaramadığını denemeye karar verir. Defterin işleyişi şöyledir, deftere yazılacak kişinin yüzü akla getirilmeli ve isim soyisim olarak deftere yazılmalıdır. Light, çocukları kaçıran kişinin Tv de resmini ve ismini görüp deftere yazar ve adam ölür. Artık dünyayı kötülerden temizlemek için elinde çok önemli bir güç vardır. Defteri kullanmasıyla defterin asıl sahibi Ölüm Tanrısı (Shinigami) Ryuuk yle de tanışır. Bu defteri kullanan kişilerin asla cennete ve cehenneme gidemeyeceklerini söyler. Light elindeki gücün farkındadır ve Ryuuk 'un sözlerine aldırış etmez.
  Defteri son sürat kullanmaya devam eder. Sürekli ölümler yetkililerin dikkatini çeker ve zekasıyla ün salmış dedektif L yi iş başına getirirler . L, önce ölümlerin nedenini ve defterin nasıl kullanıldığını bulması gerekmektedir.

  Kader, iyi, kötü ve akılla bezenmiş bir anime dizisi. Mutlaka tavsiye ederim. İyi seyirler

  Yazan: trafalgar

  Harika ötesi bir animeyi geride bıraktım. Böyle güzel animeden sonra her film sıradan geldi kaç tane film izledim yok ! İstediğimi alamadım. Çocukluğumun karakteri spiderman 1994-1998 animesini izliyim dedim çok çocukça geldi. Death note unda etkisiyle neredeyse her bölüm şimdi L olsaydı peter parker olduğunu şıp diye çözerdi demekten kendimi alamadım. Bu animeden sonra standartlarınız çok ama çok artıyor.

  Ünlü 25. bölümden sonra aslında benim beklediğim olaylar gerçekleştiği için (olmasa mantık hatası derdim) 25. bölüme laf atmıcam. Finale laf atabilirim ama !!! Bitişinin bu şekilde bitmesini beklememe rağmen eksik kalmış. Youtube da zaten death note nasıl bitmeliydi diye videolar var.
  Her insanın (anime sevmeyenlerde dahil) izlemekten inanılmaz zevk alacağı bu animeyi izlemenizi tavsiye ederim. Her açışımda müziklerini hızla geçerdim. animeyi bitirdim sonradan belki 1000 defa dinledim anime müziklerini. Beni sevmediğim metal müziğini sevdirecek kadar büyük bir animeden bahsediyorum sizlere.

  Yazan: kamyoncu2990
  Türkçe Altyazı 14
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Avatar: Son Havabükücü
  9.2 (157,616 Oy)
  Yönetmen: Giancarlo Volpe, Ethan Spaulding, Lauren MacMullan
  Oyuncular: Dee Bradley Baker, Zach Tyler, Mae Whitman, Jack De Sena
  Açıklama: Kesinlikle harika bir çizgi dizi/anime. / işareti koymamın enden yapım olarak ''bazıları'' anime kabul etmiyor. Ama kesinlikle harika bir yapım. Puanım aslında 9.5 nedeni de birkaç adet mantık hatası var. Bu kadar harika bir yapıma yakıştıramadım.
  Arkadaşlık,aşk,onur,güven... bunlar diğer insanlarda ve kendimizde aradığımız özellikler.Ve burada bulduklarımız...
  3 sezona bir o kadar her şeyi sığdırmışlar ve bir o kadar da hiçbir şeyi sığdıramamışlar. O kadar boşlukta bırakılan yer var ki...Umarım Korra'da bunları açıklarlar Gülücük
  Dizi/anime'de ki isim seçimleri olsun, o yerleri çizmek için çizerlerden birinin Kuzey Ülkelerini dolaşmış olması gibi şeyler kalitesini belli ediyor bence. Konu olarak harika bir şey seçmişler ve üstüne kurmak için her şeyi de öğrenmişler. Özellikle doğu kültürünü yansıtmışlar. Her elementin bükme hareketleri gerçek bir sanata dayandırılarak yapılmış. Gerçekten çok fazla emek olan bir dizi/anime. Zamanınızı ayırmanızı tavsiye ediyorum kesinlikle pişman olmassınız. Daha neler yazmak istiyorum ama yazmıyorum sadece hissediyorum. Bence siz de bunları yaşamak için hemen izleyin.

  Yazan: Bilal Anil Duman
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  5. The Simpsons (1989)
  Simpsonlar
  8.8 (300,524 Oy)
  Yönetmen: Mark Kirkland, Steven Dean Moore, Bob Anderson
  Oyuncular: Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith
  Açıklama: 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da bir dakikalık skeçler halinde ilk defa karşımıza çıkan daha sonra bir animasyon serisi olarak 1989 yılından beri gönüllerde taht kuran efsane yapım. Her izlediğimde hicivleriyle 30 dakikalı bir keyif sunmuştur. Bu kadar uzun süre devam edebilmesi bile bu animasyonun kıymeti hakkında bize fikir veriyor. Oldukça sınırları zorlayan bir aile olan Simpson ailesi Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie'den oluşmakta. Orta sınıf Amerikan ailesi üzerine inşa edilmiş bir durum komedisi olarak da bilinmekte. Aslında var olmayan Springfield adlı şehir Amerikan kültürünün bir yansımasıdır. Amerikan kültürüne ait her şey Simpson ailesinin konusu olabilir ve acımasızca hicvedilir. Programın tasarımcısı James L. Brooks karaktterlerine kendi ailesinden isimler seçmiştir. Bir tek kendi adı yerine Bart karakterine ayrıca isim vermiştir. Fox Televizyonunun reytingler konusunda ki ilk başarısı da bu uçuk seri ile gelmiştir.

  25 Primetime Emmy Ödülü, 26 Annie Ödülü almayı başaran yapım Simpsonlar Times Dergisi'ne göre 20. yüzyılın en iyi dizisi olarak tanımlanmıştır. Amerikan Televizyonlarında en uzun süreli dizi ve en uzun süreli animasyon rekorunu elinde bulundurmaktadır.

  Yazan: kuzeydebiryer

  1989 yılında başladı dile kolay 28 sezonu tamamlamış. Daha uzun bir dizi var mı bilmiyorum. Bugünlerde farklı olaylarla anılmaya başladı. Dizinin içinde gelecekle ilgili bilgiler yer aldığı iddia ediliyor. 9-11 İkiz kuleler saldırısı, Ebola virüsü, Trump ın başkanlığı gibi.

  Dizi büyüklere bir çizgi film keyfi yaratıyor.

  Unutmayın. Biri öğrenene kadar biz iyi ve normal bir aileyiz.

  Yazan: trafalgar
  Türkçe Altyazı 113
  İngilizce Altyazı 53
 • Afiş
  6. Sesame Street (1969)
  Susam Sokağı
  8.2 (9,355 Oy)
  Yönetmen: Lisa Simon, Emily Squires, Victor DiNapoli
  Oyuncular: Caroll Spinney, Frank Oz, Jerry Nelson, Jim Henson
  Açıklama:
  Çeşitli ülkelerde o ülkenin özelliklerine göre yeniden kurgulanan, şarkılarla kuklalarla çizgifilmlerle eğlendirerek öğreten ve etki alanı kuşakları aşmış ünlü çocuk programı. En tanınan karakterleri Edi ile Büdü, Kurabiye Canavarı, Kont, Minik Kuş... vb.dir.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7. One-Punch Man (2015)
  9.0 (54,379 Oy)
  Yönetmen: Shingo Natsume
  Oyuncular: Max Mittelman, Makoto Furukawa, Kaito Ishikawa, Zach Aguilar
  Açıklama: Çok eğlenceli ve akıcı bir anime. İlk sezonu harika olmuş, çizimler de mükemmel. Ayrıca baş karakterin bu kadar güçlü olması baya bir farklı geldi. Normalde bu tür animelerde uzun zaman geçtikten sonra bu kadar güçlü karakterler görürdü. Burada 5 dakika falan beklemek gerekti.

  Yazan: ewrey
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  9.1 (66,658 Oy)
  Yönetmen: Yasuhiro Irie, Tsutomu Yabuki, Kiyomitsu Sato
  Oyuncular: Kent Williams, Iemasa Kayumi, Vic Mignogna, Romi Pak
  Açıklama: Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al'ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 91
  İngilizce Altyazı 10
 • Afiş
  9. Futurama (1999)
  8.5 (174,685 Oy)
  Yönetmen: Peter Avanzino, Bret Haaland, Gregg Vanzo
  Oyuncular: Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille
  Açıklama: Futurama, 1999-2003 yılları arasında Fox televizyonun da yayınlanmış bir animasyon, bilimkurgu, komedi serisidir. Yapımcılığını, The Simpsons'tan tanıdığımız Matt Groening yapmış, David X. Cohen tarafından geliştirilmiştir. Animasyonun çizimleri The Simpsons ile benzer yönler taşımaktadır.

  Emmy ödüllü Futurama, milenyuma (2000 yılı) girerken başlar. New York'lu Pizza dağıtıcısı Fry, pizza servisi için gittiği bir laboratuvar da yanlışlıkla kendini bir dondurucuya hapseder ve tam 3000 yılına girerken uyanır.

  Büyük büyük büyük büyük... kuzeni Profesör Farnsworth ile tanışan Fry, kuzeninin işlettiği "Planet Express" adlı kargo şirketinde çalışmaya başlar ve yeni arkadaşlar edinir. Tek gözlü mutant kız Leela, alkolik robot Bender vs...

  Her bölümü Fransworth'un "Good News Everyone" nidasıyla başlayan Futurama, hikaye sırasında bir çok olaya da gönderme yapar.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 22
  İngilizce Altyazı 11
 • Afiş
  Lastik
  8.6 (48,289 Oy)
  Yönetmen: Munehisa Sakai, Kônosuke Uda, Hiroaki Miyamoto
  Oyuncular: Tony Beck, Laurent Vernin, Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai
  Açıklama: Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

  Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 610
  İngilizce Altyazı 28
 • Afiş
  Korra Efsanesi
  8.6 (75,263 Oy)
  Yönetmen: Ian Graham, Colin Heck, Joaquim Dos Santos
  Oyuncular: Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne
  Açıklama: Avatar: The Last Airbender serisinden sonra, bu dizinin sevenlerine yapılabilecek en güzel iyiliktir Korra.

  Öncelikle altı çizilmesi gereken yerlerden birisi şudur: Arkadaşlarımın da değindiği gibi Son Hava Bükücü: Avatar dizisinin hikaye olarak devamından ziyade tema olarak devamıdır. Karşılaştırmak tamamen haksızlıktır. Bükücülük felsefesinin devamını ve bu güzel animeyi izleme fırsatı bulmak benim için oldukça büyük zevktir. Zannediyorum ki benimle aynı çizgide olan Aang severler de vardır. Bu uyarının ardından serinin taşlamasına ve güzellemesine geçelim.

  Korra ilk bölümlerinde beklentileri karşılayamayan bir anime olarak başladı. Yeni izleyecek olanlara nacisane tavsiyem biraz sabretmeleridir. Bu durgun temel atma çalışmasından sonra oldukça keyif almaya başlayacaksınız. Hızlı bir giriş daha fazla izleyici çekebilirdi eksilerden bir tanesi budur.

  Bunun yanın da yine her zaman eleştirdiğim durumlardan birisi olan kaliteli düşman mevzusu. Yine bu mevzuda zorlanıldığını düşünüyorum ki ilk sezonda kısa zamanda girdikleri yanlış yoldan dönmeyi bildiler. İkinci sezona ise hızlı ve kaliteli bir düşmanla giriş yapıldı. Umarım aynı tempoda devam edebilir.

  Çok taşlamanın alemi yok tabiki. Uzun soluklu bir yol olduğundan mütevellid güzellemeye geçelim. Öncelikle ilk başta serinin günümüz dünyasına yaklaştırılmasını yadırgamıştım. Fakat bu duruma alıştığım gibi daha da sever oldum. İzleyiciyi daha da bir içine çekiyor.

  Ayrıca Avatar'ın bir kız olması da garip gelmişti. Bunun bir sebebi yok. Alışkanlıktan ileri gelen bir şeydi sanırım. Avatarımızın kız olması, konu zenginliği katması bakımından fena olmamış. Artılardan bir tanesi de budur.

  Yazan: AgacaDalanVar
  Türkçe Altyazı 16
  İngilizce Altyazı 7
 • Afiş
  12. Slam Dunk (1996)
  8.7 (1,689 Oy)
  Yönetmen: Nobutaka Nishizawa, Junji Shimizu, Toshihiko Arisako
  Oyuncular: Michael C. Pizzuto, Hisao Egawa, Eriko Hara, Akiko Hiramatsu
  Açıklama: Basketbol ile ilgilenmeyenlerin bile hoşuna gideceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Sakuragi öğrenirken sizde öğreniyorsunuz sanki. Bunun dışında bana kahkaha attırabilen tek animedir. Eksikleri var tabi ki ama bunlar genelde her animede olan şeyler. Önemli maçların 5-6 bölüm sürmesi,gereksiz flashbackler filan. Tsubasa'nın basketbol versiyonu diyebilirim ama bence daha komik ve daha eğlenceli. En az onun kadar popüler olabilirdi ama bunun nedeni mahallede basketboldan çok futbolun oynanması sanırım Gülücük Animenin 101 bölümde en heyecanlı yerinde bitmesi gerçekten üzücü. Anime olarak ikinci sezon yok. Tam Ulusal Turnuvaya gidecekleri zaman anime bitiyor maalesef. Ama sonrasında ne olduğunu merak edenler için söyleyeyim; SLAM DUNK MANGA'nın 198. sayısından itibaren kaldığı yerden devam ediyor. Çeviri için çok teşekkürler.

  Yazan: takami59
  Türkçe Altyazı 2
 • Afiş
  8.8 (87,530 Oy)
  Yönetmen: Hiroyuki Tanaka, Shinpei Ezaki, Kiyoshi Fukumoto
  Oyuncular: Marina Inoue, Yuki Kaji, Josh Grelle, Bryce Papenbrook
  Açıklama: Oldukça kaliteli ve sürükleyici bir anime.

  Bir iki bölüm bakıp çıkayım dedim ve 2 gecede bir sezonu bitirmiş buldum kendimi.
  Güzellemeye, izlencenin sizi içine tamamen çekmesiyle başlayacağım. Karakterler ve senaryo çok iyi kurgulanmış ve ister istemez diğer bölüme odaklanmış olarak buluyorsunuz kendinizi. Ortak bir düşman olan devlere karşı insanoğlunun hayatta kalma mücadelesini izleyeceksiniz. Dizinin bu kadar sığ kalmayıp ilerleyen bölümlerde daha farklı çatışmalara da sahne olacağına şahit olacaksınız. Aile-Çocuk çatışması, iktidar çatışması, Harry Potter'da olduğu gibi farklı felsefeye sahip grupların çatışması başarıyla işlenmiş. 2. sezonu heyecanla beklediğimi itiraf etmeliyim.

  Taşlamanın ise başında çok derin psikolojik tahliller gelmektedir. Başkahraman olup olmamasına bakmaksızın gördüğünüz her karakter ayrıntılı bir şekilde psikolojik olarak betimlenmeye çalışılıyor. İnanın bu tür insanın iç dünyasının betimlenmesinden çok hoşlanırım. Fakat aşırısı gerçekten yer yer sıkıcı olabiliyor. Öyle ki bir olay 5 6 bölümde ancak sonuçlandırılabiliyor veya diğer bir olaya bağlanabiliyor. Ben bu geniş bandın ayrıntılı betimlemeden kaynaklandığını düşünüyorum.

  Global bir yapısı var animenin. Pek çok milleten isimle karşılaşmama rağmen bir Türk isminin de arada bir yerde geçmesini ümitle bekledim. Bizim açımızdan bu eksiklik olduğunu düşünüyorum ve bir mail atarak durumu bildirmeye çalışacağım. Hoş başkahramanımızın ismi "Eren" fakat Türkçe olarak kullanılan anlamından farklı bir anlamı olduğu aşikar Japoncada.
  Yapacak daha iyi bir işiniz yoksa izlemenizi tavsiye ediyorum.
  İyi seyirler.

  Yazan: AgacaDalanVar
  Türkçe Altyazı 44
  İngilizce Altyazı 6
 • Afiş
  14. Spider-Man (1994)
  Örümcek Adam
  8.3 (19,833 Oy)
  Yönetmen: Bob Richardson
  Oyuncular: Christopher Daniel Barnes, Sara Ballantine, Edward Asner, Roscoe Lee Browne
  Açıklama: Bu seriyi keşke daha iyi bir görüntü kalitesiyle izleme şansım olsaydı. Ama yok yani hd olarak hiçbir yerde bulamadım. Ben animasyonları dublajlı izliyorum ve bu çizgi dizinin 2 tane dublajlı versiyonu var. Birisi kötü geldi diğerinde daha iyiydi Peter Parker ve Kingpin gibi her bölüm gözüken karakterlerin seslendirmeleri. Tabi bazı yerlerde anlaşılmıyor ne dedikleri ama yinede izleniyor.

  Ben bir hero hastası olarak sevdim diyebilirim seriyi. Ama çok mantık hatası var ya. Onu da yılına bağlıyorum ama bazen rahatsız ediyor bu hatalar. Onun dışında dizide birçok Marvel karakteri görüyorsunuz. Punisher, Blade, Daredevil, Black Cat, Wolverine, Storm, Ironman, Fantastic Four üyeleri ve daha nice karakter. Bu çok güzel bir olay dizinin sürekliliği açısından çünkü her bölüm Spider-Man klasikleşmiş düşmanlarıyla savaşsa çok sıkıcı olurdu seri. Ama şunu belirteyim Marvel dünyasına ilgi duymuyorsanız sevmezsiniz bu seriyi. Ha bu arada izlemeye kalkınca en fazla 3-4 bölüm izleyebiliyorsunuz sıkıyor bir süre sonra ama herşeye rağmen iyiydi. Yaşım biraz daha küçük olsaydı daha çok beğenebilirdim.

  Yazan: God of Movie
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  15. Smurfs (1981)
  Şirinler
  7.3 (11,643 Oy)
  Yönetmen: Ray Patterson, Carl Urbano, Rudy Zamora
  Oyuncular: Don Messick, Danny Goldman, Lucille Bliss, Frank Welker
  Açıklama: Şirinler, Belçikalı (babası İngiliz) çizer Peyo'nun oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizinin ortak ismi. 1958'de Pierre Culliford tarafından Çizgi roman olarak ortaya çıktı. 1981'de televizyonda gösterilen Şirinler büyük ilgi gördü. socialist men under red flag(kırmızı bayrak altındaki sosyalistler) kelimelerinin baş harflerinin birleşmesiyle oluşmuştur.Kominizm propagandası yaptığı açık olan çizgi dizide ne bir kilise ne bir havra ne bir camii vardır daha ilginci doğa ana ,zaman baba gibi karakterlerle Tanrı ve Tanrı inancı reddedilmektedir. Yıllarca Türkiye'de de yayınlanan ve beğeni ile izlenen çizgi dizi, başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere bir çok ülkede, yüksek izlenme oranlarına rağmen gösterimden kaldırılmıştır.

  Yazan: Abaddon
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Ninja Kaplumbağalar
  7.7 (5,508 Oy)
  Yönetmen: Roy Burdine, Chuck Patton
  Oyuncular: Michael Sinterniklaas, Vinnie Penna, Gregory Abbey, Sam Riegel
  Açıklama: Sıkılmadan izlediğim bana çok keyif veren çizgi filmlerden birisiydi. 4 tane Ninja kaplumbağa ve ustaları olan fare'nin onlara olan öğütleri doğrultusunda yaptıklarını, düşmanlarla olan maceralarını konu alıyor. İzlemesi çok keyifli, ustalarının ne kadar doğru laflar söylediği ve onların hayatları için kendi hayatını tehlikeye atması benim gözümde onu idol yapmaya yetmişti o zamanlar. Hele o pizzaya olan düşkünlükleri:) Her çocuğun izlemesi ve bir daha unutmaması gereken bir çizgi film. Yıllardır filmleri de çekilmekte... Hepsiyle beraber tavsiye ederim.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  17. Casper (1998)
  5.9 (311 Oy)
  Yönetmen: Marija Miletic Dail
  Oyuncular: Malachi Pearson, Joe Alaskey, Dan Castellaneta, Rob Paulsen
  Açıklama: Daha çok çocuklara hitap eden. Ama onların Dünya'sını daha renkli bir hale getiren animasyon dizisidir. Casper'ın maceralarını konu edinir. Birbirinden ilginç ve korkutucu maceralara giren Casper bunlarla baş edebilmek zorundadır. Kendimizi Casper'ın yerine koyup izlediğimiz ve çok keyif aldığımız bir yapımdı. İzlenmesi gerekenlerden...

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  18. Tom ve Jerry (1965)
  Tom and Jerry
  0.0
  Açıklama: Tom ve Jerry'nin inanılmaz maceralarını her izlediğimde farklı, efsanevi duygulara kapılırdım. Dizi öyle bir etki yaratıyor ki hem Tom'a hem Jerry'e üzülüyorsunuz. Jerry'nin Tom'a çektirdiklerini unutamıyorum aynı zamanda da Tom'un Jerry'e... Her bölümünde tadı damağımda kalan, çok keyif veren, yıllarca televizyonlarda yeniden gösterime giren muhteşem bir yapımdı. İzlemeyenler çok şey kaybetti.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 6
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Atom Karınca
  0.0
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Henry Corden, Don Messick, Howard Morris, Jean Vander Pyl
  Açıklama: Severek izlediğimiz, çocukluğumuzu şekillendiren bir çizgi filmdi. Ne zamanlardı, gelip geçti işte. Ama o karıncayı unutamıyorum. Başına gelen maceraları izlemek ve onun gücünü görmek bana inanılmaz keyif veriyordu. Keşke böyle yapımlar hep var olsa ve bizde ilerde çocuklarıma izletebilsek.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  7.1 (13,922 Oy)
  Yönetmen: Kunihisa Sugishima, Hiroyuki Kakudo, Toru Yamada
  Oyuncular: Pablo Sevilla, Dan Green, Eric Stuart, Amy Birnbaum
  Açıklama: Çok beğenerek izlediğim bir çizgi filmdi. Kartları bile vardı evimde. Her zaman oturur Yu-Gi-Oh'un başlamasını beklerdim bitince de üzülürdüm.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 2
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  7.5 (23,187 Oy)
  Yönetmen: Mike Judge, Yvette Kaplan, Mike de Seve
  Oyuncular: Mike Judge, Dale Revo, Tracy Grandstaff, Kristofor Brown
  Açıklama: Dünyanın en fırlama ikilisi Beavis ve Butt-Head'in izledikleri müzik videolarına söyleyecekleri lafları hiçbir zaman tükenmeyen, agresif, tembel, zaman zaman nefret etmeye bayıldığımız fakat çoğu zaman görüşlerine katılmaktan kendimizi alıkoyamadığımız efsane ikilinin dialogları ve maceraları izlenmeye değecek marjinal bir yapım.
  Bu iki hıyar bir zamanlar MTV'de oldukça populerdiler. Devamlı "cooll" derler ve ıhıhhıhı- ehheheuee diyede gülerlerdi. Metal aşığı, tv manyağı, iğrenç iki arkadaşlardı ama her fırsatta birbirlerini satarlardı. "90'lar" denilince insanlar onları neden hatırlamaz acaba ? Halbuki ben bir çok bölümünde katıla katıla güldüğümü hatırlarım.
  Rock’çılar, abazanlar, hafif embesiller, kafaları farklı çalışıyor ve en önemlisi komikler. Metallica’nın tavan yaptığı, rock ve metalin kitleselleştiği yıllarda bu ikili zamanın ruhunu yansıtıyordu.

  Yazan: Lestat de Lioncourt
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  22. Beyblade (2005)
  Bakuten Shoot Beyblade
  6.6 (2,216 Oy)
  Yönetmen: Mitsuo Hashimoto, Toshifumi Kawase, Yoshio Takeuchi
  Oyuncular: Marlowe Gardiner-Heslin, Alex Hood, Gage Knox, Daniel DeSanto
  Açıklama: Küçükken izlediğim, oyuncaklarını aldığım. Küçüklüğümde güzel vakit geçirmemi sağlayan yegane, muhteşem bir Çizgi Filmdir. Takao'ya ve Kai'ye hayrandım. Sürekli bu çizgi filmi konuşur, karşılaştırma yapar ve keyif alırdık. Herkesin izlediği yapımlar arasındadır. (Bizim Nesilde)

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  23. Pokémon (1997)
  7.5 (26,027 Oy)
  Yönetmen: Kunihiko Yuyama, Norihiko Sutô, Masamitsu Hidaka
  Oyuncular: Ikue Ôtani, Rodger Parsons, Kayzie Rogers, Sarah Natochenny
  Açıklama: Okuldan gelir gelmez izlerdim.. Bir sonraki bölümü merakla beklerdik.. Hey Gidi Hey.. Bir an çocukluğumuza döndük... Dublajlısı'da gayet iyi yapmışlar... Seni seçtim Pikachu:)

  Yazan: Divxteam
  Türkçe Altyazı 12
  İngilizce Altyazı 16
 • Afiş
  24. Ben 10 (2005)
  7.1 (7,535 Oy)
  Yönetmen: Scooter Tidwell, Sebastian Montes, Alex Soto
  Oyuncular: Tara Strong, Paul Eiding, Meagan Smith, Dee Bradley Baker
  Açıklama: Süper güçlü Ben 10. Kolundaki alete bastığında birbirinden çeşit yaratıklara bürünen ve kuzeniyle birlikte tehlikeli maceralara atılan cesur kahramanımız. Onu destekler onu tutardık... Onun cesaretini örnek alıp, izlerken keyifli vakit geçirirdik. İzlemek gerek...

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  25. Hair High (2004)
  Saçlar Yukarı
  6.9 (701 Oy)
  Yönetmen: Bill Plympton
  Oyuncular: Eric Gilliland, Sarah Silverman, Dermot Mulroney, Beverly D'Angelo
  Açıklama: Gotik bir mezuniyet balosu hikayesi. şiddeti göstermekten çekinmemiş yönetmen. Farklı bir animasyon. Puanını düşük verdim ama izlediğime çok memnunum. Farklı animasyonlar izlemek isteyen herkes izlemeli.

  Yazan : kardanadammuhittin
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  Sünger Bob Kare Pantolon
  8.1 (65,374 Oy)
  Yönetmen: Paul Tibbitt, Walt Dohrn, Sherm Cohen
  Oyuncular: Tom Kenny, Rodger Bumpass, Bill Fagerbakke, Clancy Brown
  Açıklama: "Patrick: Sana bir hikaye anlatayım mı?Sünger Bob: AnlatPatrick: Yıllar yılar önce…Sünger Bob: EvetPatrick: Çok çirkin bir deniz yıldızı yaşarmışSünger Bob: EvetPatrick: Ona bakan ölüyormuşSünger Bob: EvetPatrick: Bitti."

  Severek izlediğim nadir çizgi dizilerden birisidir. Bence her yaşa hitap ediyor ve eğlenceli.

  Yazan: gladiathor / sinemalar
  Türkçe Altyazı 10
 • Afiş
  27. Gravity Falls (2012)
  Esrarengiz Kasaba
  8.9 (36,667 Oy)
  Yönetmen: Joe Pitt, John Aoshima, Matt Braly
  Oyuncular: Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini
  Açıklama: Genel anlamda çok fazla illuminati öğeleri içerse de severek izlediğim dizilerden biri. Çok komik ve esrarengiz olayların yaşandığı bu dizide kendimi buluyorum çoğu zaman. Dizinin Disney Channel'da türkçe dublajlısı yayınlansa da ben bu dizinin altyazı çevirisi yapacağım. Orijinal altyazısına bakanlar bilirler, dublajın bazı kısımları birebir çevirilmemiş. Bende, benim gibi diziyi altyazılı seyretmeyi sevenler için çeviriyorum.

  Yazan: wild_cobragirl
  Türkçe Altyazı 37
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Lastik
  8.6 (48,289 Oy)
  Yönetmen: Munehisa Sakai, Kônosuke Uda, Hiroaki Miyamoto
  Oyuncular: Tony Beck, Laurent Vernin, Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai
  Açıklama: Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line'da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line'a gider. Ancak Grand Line'a girmek çok zor, Grand Line'da canlı kalabilmek imkansızdır.

  Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyvalar yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy'nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece'i bulmak için Grand Line'da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 610
  İngilizce Altyazı 28
 • Afiş
  Korra Efsanesi
  8.6 (75,263 Oy)
  Yönetmen: Ian Graham, Colin Heck, Joaquim Dos Santos
  Oyuncular: Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne
  Açıklama: Avatar Aang'in bir felsefesi vardı. Zukonun hırsı irohun bilge sözleri ve hiç bir şeyi kafaya takmaması onları izlerken beni gerçek dünyadan alıp götürüyordu. Toprak ulusunun evleri, ateş ulusunun giysileri çok ince düşünülerek hazırlanmıştı. 50 ye yakın orijinal müziği olan çizgi filmlerin başyapıtı diyebileceğimiz türden bir yapımdı. Bu tabi ki onun gibi olamaz o yüzden avatar aang ile karşılaştırmak haksızlık olur.

  Yazan: ccdj35
  Türkçe Altyazı 16
  İngilizce Altyazı 7
 • Afiş
  8.5 (54,368 Oy)
  Yönetmen: Hayato Date
  Oyuncular: Junko Takeuchi, Chie Nakamura, Maile Flanagan, Kazuhiko Inoue
  Açıklama: İzlediğim en iyi animelerden bir tanesi hatta listenin başında yer alır diyebilirim.Filler den ne kadar şikayetçi olsakda yeri geliyor onları bile özlüyoruz.İzlemekte fayda var herkesin izleyip keyif alacağı bir animedir.

  Yazan: _warlord_
  Türkçe Altyazı 440
 • Afiş
  31. Family Guy (1998)
  Aile Reisi
  8.2 (260,735 Oy)
  Yönetmen: Peter Shin, James Purdum, Dominic Bianchi
  Oyuncular: Seth MacFarlane, Alex Borstein, Seth Green, Mila Kunis
  Açıklama: Stewie...

  Bayılıyorum ben bu çocuğa..En sevdiğim karakter,İngiliz aksanı çok farklı bir hava katıyor.

  Family Guy...Çok iyi bir yapım. Çok komik. Eğlenceli...

  Yazan: Claire Redfield
  Türkçe Altyazı 41
  İngilizce Altyazı 29
 • Afiş
  32. Bleach (2004)
  8.2 (35,291 Oy)
  Yönetmen: Wendee Lee, Noriyuki Abe
  Oyuncular: Johnny Yong Bosch, Michelle Ruff, Stephanie Sheh, Jamieson Price
  Açıklama: Bleach, 2001 yılından beri yayınlanan Japonya yapımı bir manga çizgi roman serisidir. 2004 yılından itibaren animeye uyarlanmıştır.

  Bleach anime serisi, bir lise öğrencisi olan Ichigo Kurosaki'nin maceralarını anlatır. Ichigo'nun ruhları görebilme gibi özel bir yeteneği vardır. Bir gün Ichigo, yatak odasında tuhaf bir yabancının olduğunu farkeder. Bu yabancı bir şinigami (ruh biçici, ölüm tanrısı) olan Rukia Kuchiki'dir. Rukia, Ichigo'nun kendini görebilmesine çok şaşırır. Bu esnada ortaya bir hollow (şeytani ruh) çıkar. Rukia, Ichigo'yu korumaya çalışırken ciddi bir şekilde yaralanır. Rukia, hollow'la dövüşebilmesi için güçlerinin yarısını Ichigo'ya vermeye karar verir fakat Ichigo istemsizce Rukia'nın tüm güçlerine sahip olur ve şeytani ruhu kolayca yokeder. Ertesi gün Rukia, güçlerini geri kazanabilmek ve şinigamilik görevini devam ettirebilmek için Ichigo'nun sınıfına transfer olur. Ichigo ve Rukia'nın şinigamilik maceraları başlar.

  Yazan: chernoby
  Türkçe Altyazı 110
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  33. Captain Tsubasa (1983)
  8.0 (4,517 Oy)
  Yönetmen: Hiroyoshi Mitsunobu
  Oyuncular: Arihiro Hase, Kôichi Hashimoto, Akari Hibino, Ken'yû Horiuchi
  Açıklama: Tsubasa Ozhora, Dünya Kupası'nı Japonya adına kazanmak isteyen ve futbolu çok seven bir ilkokul öğrencisidir. Babası dünyayı dolaşan bir kaptan olduğu için annesiyle yaşar. Aile, Nankatsu'ya taşınır. Nankatsu şehrindeki yerel okul olan Nankatsu İlkokulu ve özel okul olan Şuutetsu arasından bir seçim yapması gereken Tsubasa, Şuutetsu ilkokulundaki yetenekli kaleci Genzo Wakabayashi'ye rakip olmak için Nankatsu okuluna kaydolmaya karar verir. Burada Tsubasa futbol sevdalısı Ryou Ishizaki ve Nankatsu'ya destek veren, futbolu seven bir kız olan Sanae ile tanışır. Tsubasa'nın babasının arkadaşı Brezilyalı futbolcu Roberto Hongo, Tsubasa'yı futbol konusunda geliştirmeye başlar. Yakın zamanda o da Nankatsu ilkokulu takımının koçu olur ve takımı eğitirken, Tsubasa'ya özel vuruş teknikleri öğretir. Bu sırada babasının işi yüzünden hep dolaşmak zorunda kalan Taro Misaki, takıma katılır ve Tsubasa'nın en iyi arkadaşı olur.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 5
 • Afiş
  Yıldız Savaşları: Klon Savaşları
  8.0 (33,185 Oy)
  Yönetmen: Steward Lee, Brian O'Connell, Kyle Dunlevy
  Oyuncular: Tom Kane, Dee Bradley Baker, Matt Lanter, James Arnold Taylor
  Açıklama: Süper bir animasyon. Star Wars fanatikleri hangi yaşta olursa olsun kaçırmasın. Çevirmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

  Yazan: okan.dr
  Türkçe Altyazı 73
  İngilizce Altyazı 18
 • Afiş
  35. Hunter x Hunter (2011)
  8.7 (25,750 Oy)
  Yönetmen: Tony Oliver
  Oyuncular: Cristina Valenzuela, Megumi Han, Mariya Ise, Daisuke Namikawa
  Açıklama: İlk başlarda sıkıcıydı ama ilerleyince benim için bir efsaneye dönüştü. Animenin bütün arcları tek kelime ile mükemmeldi. Karakterler öylesine güzel oturtulmuş ki her birini ayrı sevdim. Ayrıca Naruto ve Bleach'den kat be kat daha iyi bir anime.

  Yazan: _The Sinner_
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  36. Steins;Gate (2011)
  8.8 (24,540 Oy)
  Yönetmen: Kazuhiro Ozawa, Kanji Wakabayashi, Tomoki Kobayashi
  Oyuncular: Mamoru Miyano, Asami Imai, Kana Hanazawa, Trina Nishimura
  Açıklama: Tek solukla izlediğim bir anime kesinlikle, izlediğimiz milyon dolarlık filmlerden bile üst seviye senaryosu ,bir kelebek etkisi tadındaki kurgusu insan üzerinde etkisi büyük. Hayal gücünüzü sürekli zorlamaya devam ederken kendinizi bin bir düşünceden ve hayallerden alıkoyamıyorsunuz. Hem eğlen,hem şaşır,hem gül,hem düşün,hem ağla işte bu anime her duyumuza hitap ediyor.. Anime severler için birşey söylemeye gerek yok bile. Ama anime izlemeyenler için bile kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Karakterler de ayrı güzellikte (Mayuri ; durtduru İzleyen,izlettirin,hatır koyun,gönül koyun,para koyun izlettirin kısacası benim hoşuma gitti.

  Yazan: Na[TR]e
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  8.6 (19,766 Oy)
  Yönetmen: Naohito Takahashi
  Oyuncular: Nobutoshi Canna, Unshô Ishizuka, Marc Diraison, Kevin T. Collins
  Açıklama: Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan "Band of Hawks"a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 4
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  38. Rurouni Kenshin (1996)
  8.7 (8,714 Oy)
  Yönetmen: Kazuhiro Furuhashi, Richard Epcar, Yûji Mitsuya
  Oyuncular: Mayo Suzukaze, Richard Cansino, Dean Wein, Dina Sherman
  Açıklama: Himura Kenshin, Meiji Devrimi sırasında devrimciler için bir çok adam öldürmüş bu yüzden de “Hitokiri Battousai” adını almış usta bir suikastçıdır. Devrim bittikten sonra bir daha asla öldürmeyeceğine yemin eder ve bir rurouni(gezgin) olarak seyahat etmeye başlar. Seyahati sırasında yanlış bir anlaşılma nedeniyle Kaoru Kamiya ile tanışır ve Kaoru’ya babasından kalan Dojo da geçici olarak yaşamaya başlar. Kenshin geçmişinin onu asla bırakmayacağını ve nerede olursa olsun nereye giderse gitsin hep onu takip edip bir gün intikam alacağını biliyordur...

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 50
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  8.3 (14,200 Oy)
  Yönetmen: Stéphane Bernasconi
  Oyuncular: Colin O'Meara, Thierry Wermuth, Christian Pellissier, Henri Labussière
  Açıklama: Avrupalı ünlü karikatür serisinin animasyona uyarlaması. Belçikalı genç gazeteci Tenten, köpeği Fındık, dostu Kaptan Haddock, beceriksiz ikiz dedektifler Dupont ve Dupond ve Profesör Turnusol ile birlikte heyecanlı maceralara atılıp birçok sırrı çözer. Tenten ve arkadaşları, elmas hırsızlığını soruşturur, insan kaçakçılarının izini sürer, cinayetleri çözer,suya gömülmüş hazineleri bulur; dünyayı dolaşarak, çeşitli maceralı yolculuk yaparlar.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 21
  İngilizce Altyazı 7
 • Afiş
  40. Erufen rîto (2004)
  8.1 (23,607 Oy)
  Yönetmen: Mamoru Kanbe, Sumio Watanabe, Akira Iwanaga
  Oyuncular: Sanae Kobayashi, Chihiro Suzuki, Mamiko Noto, Adam Conlon
  Açıklama: Harikaydı ya. 1 Sezon ve 13 bölümden oluşan harika bir anime. Bence bu animenin en büyük artısı girişteki müziktir. Animeye başlamadan önce bir dinle harika bir şey. -Elfen Lied-Lilium- Bir müzik bu kadar etkiler ya. Bölümlerin içinde kullanış biçimi de harikaydı. Kurgu mükemmeldi. Bazı yerleri psikoloji bilmeyenler için saçma gelebilir ama bu animenin harikalığına gölge düşüremez. 8 puanın nedeni sonu. Avatar The Last Airbander'da ''meme'' olmuş bir sahne vardır. Zuko'nun ''Where is the rest of it?'' sahnesi. Bu dizinin sonunda bağırdım resmen ve aklıma bu ''meme'' geldi. Manga ile tamamlamanız gereken bir anime. İngilizce subs ile izlemeni tavsiye ederim. Çıplaklık nedeni ile sanırım Türk Anime sitelerinde bulamadım fazla. Ana karaktere en son ne zaman bu kadar bağlandığımı hatırlamıyorum.

  Zaman kaybedilmeden birkaç gün içinde bitirilmesi gereken bir anime.

  Yazan: Bilal Anil Duman

  Türkçe Altyazı 6
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Uzay Yolu: Animasyon Seri
  7.7 (4,138 Oy)
  Yönetmen: Hal Sutherland, Bill Reed
  Oyuncular: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, George Takei
  Açıklama: (Star Trek: The Animated Series) Uzay Yolu: Animasyon Serisi Filmation adlı firma tarafınndan yapıldı ve iki sezon boyunca gösterimde kaldı. Orijinal seriden Walter Koenig haricinde diğer bütün başrol oyuncuları sesleri ile diziye katıldılar. Koneig bütçe sıkıntıları yüzünden yapımcılar tarafından çağrılmamıştı. Animasyon tekniği egzotik ve geniş uzaylı dünyaları ve manzaralarına izin versede, bütçe sıkıntıları yüzünden animasyonlar vasat olarak kaldı. İlk başta Paramount tarafından onaylanmış olmasına rağmen tam olarak resmi Uzay Yolu sayılmadı. Buna rağmen bu seride ki bir çok eleman daha sonra dizilerde ve/veya filmlerde resmileştirildi. Örneğin Kirk'ün orta adı Tiberuis ilk olarak Animasyon seride ortaya atıldı daha sonra Uzay Yolu VI: Keşfedilmemiş Ülke ile resmiyete kavuştu.

  Orijinal Seri'den ayırmak amacı ile Animasyon Seri adıyla anılmaktadır. ST:TAS veya TAS (Star Trek: The Animated Seried, The Animated Series) olarak kısaltma hallerinde de kullanılır. Türkiye'de 1987-1989 yılları arasında TRT 1'de yayınlanmıştır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 8
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  42. Daisy Town (1971)
  Red Kit
  6.8 (851 Oy)
  Yönetmen: René Goscinny
  Oyuncular: Marcel Bozzuffi, Pierre Trabaud, Jacques Balutin, Jacques Jouanneau
  Açıklama: Red Kit'in maceralarını izlemek gerçekten çok keyifliydi. Köpeği RinTinTin ve atı Düldül ile bize tarif edilemez mutluluklar yaşattılar. Veee Daltonlar... Herkesi kendinden bahsettiren, o dönem nefret ettiğimiz ve bir o kadarda sevdiğimiz daltonlar. Dizi gerçekten yaşamımıza renk katan yoğun bir diziydi. Western havasını doyarcasına hissettiğim tek animedir. Kesinlikle herkesin bilmesi ve izlemesi gerek.

  Yazan: R3hab
  Türkçe Altyazı 1
 • Afiş
  8.6 (16,658 Oy)
  Yönetmen: Friz Freleng, Chuck Jones, Robert McKimson
  Oyuncular: Mel Blanc, June Foray, Jim Backus, Bea Benaderet
  Açıklama: Bugs Bunny tüm çocukların izleyeceği eğlenceli bir çizgi filmdir.Havuç yiyişi ve sivri zekası ve n'ası gidiyor canım demesi ile ünlüdür.Orjinali ise İngilizce What's up, doc'dır. Bir tavşanı temsil eder. Sevimli şirin bir tavşandır.Türkiye'de Serkan Altunorak seslendirmektedir

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7.4 (710 Oy)
  Yönetmen: Gerry Chiniquy, Friz Freleng, Robert McKimson
  Oyuncular: Mel Blanc, Daws Butler, June Foray, Stan Freberg
  Açıklama: Tweety'nin haylazlıklarını, Jerry'nin Tom'a çektirdiği gibi onunda Sylvester'a çektirdiklerini unutamıyorum. İzlerken inanılmaz keyif veren ve tüm çocukların izlemesi gereken bir çizgi filmdi. Animasyon dizileri arasındaki yeri sağlamdır. Şimdi bile oyuncakları ve konusuyla kendinden bahsettirmektedir.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  8.1 (4,840 Oy)
  Yönetmen: Gerry Chiniquy, Friz Freleng, Chuck Jones
  Oyuncular: Bea Benaderet, Mel Blanc, June Foray, Paul Julian
  Açıklama: Ölümsüzlüğü ve imkansızlığı keşfettiğim dizidir. Çok küçükken bu iki kavramla tanışmıştım. Ayrıca Dinamit denince aklıma gelen ilk şey bu çizgi film oluyor. Olağanüstü çabanın sürekli hüsranla sonuçlanması, çok ama çok etkileyici bir animasyon dizisiydi. Hatırladıkça geçmişi yad ediyorum. İzlenmesi gerekenlerdendi.

  Yazan: R3hab
 • Afiş
  46. Dragon Ball (1995)
  8.6 (40,392 Oy)
  Yönetmen: Minoru Okazaki, Daisuke Nishio
  Oyuncular: Brice Armstrong, Steve Olson, Stephanie Nadolny, Zoe Slusar
  Açıklama: Bir çok anime izlemişimdir ama Dragon Ball bir yana diğerleri bir yana Herkesin bu seriyi izlemesini öneriyorum.Sıkılmadan izleyeceğiniz bir anime.

  Yazan: Nobunaga_Oda
  Türkçe Altyazı 15
 • Afiş
  47. X-Men (1992)
  8.5 (28,944 Oy)
  Yönetmen: Larry Houston, Fred Miller, Richard Bowman
  Oyuncular: Cathal J. Dodd, George Buza, Norm Spencer, Cedric Smith
  Açıklama: O zamanları İzlediğim En Güzel Çizgi Filmlerdendi Tsubasa'dan Sonra Hatta Gidip Ateri Salonlarında Oyununu da Oynardık Gülücük Hey Gidi Günler Heyy..

  Yazan: tzacol
  Türkçe Altyazı 11
  İngilizce Altyazı 5
 • Afiş
  Finn ve Jake'le Macera Zamanı
  8.6 (56,464 Oy)
  Yönetmen: Larry Leichliter, Elizabeth Ito, Andres Salaff
  Oyuncular: John DiMaggio, Jeremy Shada, Tom Kenny, Hynden Walch
  Açıklama: Adventure Time hayal gücünün sınırlarını zorlayan, 2000 sonrası çıkmış en iyi çizgi filmlerden birisidir. Bir çok bölümünde "arkadaşlık, iyilik, kötülük, dostluk, düşman, macera vs" çerçevesinde çocuklara yönelik mesajlar içerse de, son kertede fantastik sever büyüklere de hitap etmektedir.

  Her bölümde sizi ayrı dünyalarla ve karakterlerle tanıştırmakta, Finn ve Jake'in kendilerinin ve prenseslerin karşılaştığı zorlukları yenmek için buldukları ilginç fikirleri izlemekteyiz. Diğer çizgi filmlerde olduğu gibi her karakter birbirinin aynı olmayıp (copy-paste karakter değiller), her birinin kendine özgü bir yanı bulunmaktadır.

  Yazan: genghiskhan
  Türkçe Altyazı 87
  İngilizce Altyazı 31
 • Afiş
  49. Young Justice (2010)
  Genç Kahramanlar
  8.7 (21,743 Oy)
  Yönetmen: Jay Oliva, Michael Chang, Tim Divar
  Oyuncular: Danica McKellar, Jesse McCartney, Nolan North, Khary Payton
  Açıklama: Dc`nin süper kahramanların "yardımcılarının" bir araya gelip oluşturduğu genç ekip oldukça iyiydi. Özellikle ilk sezondaki ergen halleri yüzümde çoğu zaman gülümseme oluşturdu. 2. sezonda Nightwing`de kadroya dahil olunca seyir açısından daha iyi olur diye düşünmüştüm ama pek beklediğimi bulamadım. Çünkü iç dünyasına hiç değinilmemiş olması canımı sıktı. Bunun dışında olumsuz bir yanı yok zevkle izlenebilecek bir seri. Belki sinema evrenine merak salmış Dc bir Young Justice filmide yapar.
  Arada Justice League ekibini görmekte güzel oluyor.

  Yazan: seko7356
  Türkçe Altyazı 3
  İngilizce Altyazı 13
 • Afiş
  50. Monster (2004)
  8.7 (9,275 Oy)
  Yönetmen: Ryôsuke Nakamura, Masayuki Kojima
  Oyuncular: Liam O'Brien, Karen Strassman, Richard Epcar, Keith Silverstein
  Açıklama: Şu ana kadar hayatımda seyrettiğim en iyi animedir.İzlemeyenlere şiddetle tavsiye ederim

  Yazan: Hakazul
  Türkçe Altyazı 5
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  51. Cédric (2001)
  7.9 (258 Oy)
  Yönetmen: Franck Bourgeron
  Oyuncular: Natacha Gerritsen, Magali Barney, Caroline Combes, Stéphanie Lafforgue
  Açıklama: Cedric, 8 yaşında sarışın bir çocuktur. Okulunda Çin kökenli sınıf arkadaşı Chen'e aşıktır. Sıra arkadaşı olan Christian ile çok iyi bir dostluk kurmuştur. Sınıflarında babası bir diplomat olan Nicolas ise onun bir numaralı düşmanıdır. Babası Doğu kilimleri satıcılığı yapan Cedric, evinde ailesiyle birlikte pek iyi geçinememektedir. Annesi olan Maryrose çok kuralcıdır. Babası Robert genellikle çok yorgun ve bitkin olur. Cedric'in büyükbabası olan Paul ise yaklaşık seksen yaşındadır fakat torunu Cedric'i en iyi anlayan odur.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  52. The Flintstones (1960)
  Çakmaktaş Ailesi
  7.5 (26,404 Oy)
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Jean Vander Pyl, Alan Reed, Mel Blanc, Bea Benaderet
  Açıklama: Taş Devri, 7'den 70'e herkesin izlediği ünlü bir çizgifilm dizisidir . Yapımcısı Hanna-Barbera Pruductions'a aittir. Fred ve Wilma Çakmaktaş çiftinin arkadaşları ve komşuları olan Barney ve Betty çiftiyle yaşadıkları maceralar anlatılmaktadır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  53. Phineas and Ferb (2007)
  8.0 (24,002 Oy)
  Yönetmen: Robert Hughes, Zac Moncrief, Dan Povenmire
  Oyuncular: Vincent Martella, Thomas Brodie-Sangster, Dan Povenmire, Ashley Tisdale
  Açıklama: Yaz tatillerini geçirmek için her gün yapacak değişik ve yaratıcı şeyler bulan -evde bulabileceğiniz dondurma çubukları, tesisat boruları gibi şeylerden roller coaster yapmak gibi- iki üvey kardeşin maceralarını anlatan komedi animasyon dizisi. Onların haberdar olmadığı bir gerçek vardır; evcil hayvanları ornitorenk Perry bir yandan gizli ajan olarak çalışmaktadır.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 39
 • Afiş
  Batman: Animasyon Serisi
  9.0 (62,963 Oy)
  Yönetmen: Kevin Altieri, Boyd Kirkland, Frank Paur
  Oyuncular: Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Robert Hastings, Loren Lester
  Açıklama: Çocukluğunu 90'larda yaşamış jenerasyon için unutulmaz çizgi dizilerden biri. Yanlış hatırlamıyorsam Atv'de yayınlanıyordu. Bu arada dizinin 4. sezonu ''Batman New Adventures'' ismiyle 1997'de yayınlanmış. Dolayısıyla o diziyi ayrıca izlemeye gerek yok.

  Yazan: Vinnie Moore
  Türkçe Altyazı 32
  İngilizce Altyazı 3
 • Afiş
  Madagaskar Penguenleri
  7.7 (12,623 Oy)
  Yönetmen: Bret Haaland
  Oyuncular: John DiMaggio, Tom McGrath, Jeff Bennett, James Patrick Stuart
  Açıklama: Madagaskar filminde yer alan komik penguenlerin maceralarının yer aldığı Amerikan yapımı komedi dizisi.

  Skipper, Kowalski, Rico ve Private’a baktığınızda Central Park Hayvanat Bahçesi’nde yaşayan dört sevimli penguen göreceksiniz. Bu tam da onların görmenizi istediği şey. Neden mi? Çünkü bu uysal görünümlü penguenler aslında gizli bir karargaha ve eşsiz komando yeteneklerine sahip elit bir vuruş timi. Görevleri nedir? Hayvanat bahçesinde düzeni sağlamak. Peki ya düşmanları? Yeni komşuları Kral Julien tabii ki! Kendisine “Lemurların Kralı” lakabını takan bu parti hayvanı, hayvanat bahçesine yeni geldi ve ortalığı birbirine katmak için can atıyor.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 49
  İngilizce Altyazı 23
 • Afiş
  56. The Mask (1997)
  7.0 (10,366 Oy)
  Yönetmen: Juli Murphy
  Oyuncular: Rob Paulsen, Frank Welker, Jim Cummings, Neil Ross
  Açıklama: The Mask filminin ardından 1995 ile 1997 yılları arasında oynamış ülkemiz kanallarından da kanald tarafından sıkça gösterilmiş çizgi dizidir.

  Stanley Ipkiss'in maskeyi takıp maceradan maceraya koşmasını izleriz. Stanley Ipkiss'in çizimi Jim Carrey esas alınarak yapılmıştır. En güzel bölümleri ise yine Jim Carrey'in başrolünü oynadığı Ace Ventura'nın çizgi dizisi ile bağlandığı bölümleridir.

  Yazan: Abaddon
 • Afiş
  7.9 (23,402 Oy)
  Yönetmen: Joseph Barbera, William Hanna
  Oyuncular: Casey Kasem, Nicole Jaffe, Don Messick, Vic Perrin
  Açıklama: Scooby, Shaggy'nin köpeğidir. Bunlar aynı zamanda çok iyi dosttur. 5 kişilik bir arkadaşlık grubunda esrarengiz olayları çözmeye çalışırlar, dedektiflik yaparlar. Heyecanlı ve komedi olan bu çizgifilm dizi ünlüdür ve bugün hala çok sevilmektedir. Scooby ve Shaggy'nin ortak noktaları vardır: korkmak ve her şeye rağmen yemek zevki.

  Yazan: Abaddon
  Türkçe Altyazı 12
  İngilizce Altyazı 4
 • Afiş
  Red Kit: Batıya Hücum
  6.2 (881 Oy)
  Yönetmen: Olivier Jean Marie
  Oyuncular: Lambert Wilson, Clovis Cornillac, François Morel, Bernard Alane
  Açıklama: Buraya aldığım örnek sinema filmi sayılabilir ama Red Kit çizgi dizi olarak da çekilmiştir. Hatta vaktiyle TRT'de yayınlanıyordu. Daha sonra yazarı-çizeri değişip "yeni maceralar" adıyla devam bile etti ama eskisi gibi değildi tabii ki.

  Yazan: realdark86
  Türkçe Altyazı 3
  İngilizce Altyazı 2
 • Afiş
  Asteriks Amerika'yı Fethediyor
  5.9 (4,954 Oy)
  Yönetmen: Gerhard Hahn
  Oyuncular: Roger Carel, Pierre Tornade, Henri Labussière, François Chaix
  Açıklama: Sevgili Galyalı dostumuz Asterix de çizgi dizisi yapılan çizgi roman kahramanlarından biridir. Bir dönem bir gazetemiz VCD olarak kupon karşılığı dağıtmıştı hatta...

  Yazan: realdark86
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  Çılgın Korsan Jack
  8.8 (1,176 Oy)
  Yönetmen: Jeff DeGrandis
  Oyuncular: Charles Adler, Jocelyn Blue, Cam Clarke, Robert Pike Daniel
  Açıklama: Tutsaklıktan kurtardığı fare arkadaşı Snuk ile ayrılmaz ikili olan Jack'in en büyük hayali adını diğer korsanların adının önüne yazdırmaktır. Ancak kahramanımız Jack'in ulaşabilmesi için daha epey yolu var gibi gözüküyor. Korsanlığa pek de yakışmayan komik gemisi ve sadık arkadaşı Snuk ile açık denizlerde yol alarak altın ve hazine arayan Çılgın Korsan Jack'in bu arayışları çoğu zaman onu zengin etmekten çok başını belaya sokmasına sebep oluyor. İçine düştüğü gülünç durumlar sebebiyle korsanlar aleminin yüz karası olarak nitelenilen Jack, tüm bunlara rağmen yılmadan define avını sürdürüyor ve maceradan maceraya sürükleniyor.

  Yazan: eriCartman
 • Afiş
  61. Kureimoa (2007)
  8.1 (8,312 Oy)
  Yönetmen: Dong Joon Kim, Hak Bin Lee, Kim Min Sun
  Oyuncular: Todd Haberkorn, Houko Kuwashima, Stephanie Young, Motoki Takagi
  Açıklama: Sağlam bir mangası olan ve bu mangadan animeleştirilen Claymore; şövalye kılıklı bayanların orta çağ avrupasına benzer bir dünyada dolaşarak Yoma adlı insan yiyen canavarları avladığı bir animedir. İsmini bayan savaşçıların taşıdığı büyük kılıçlardan alır ve her savaşçının amblemi bu kılıçlara işlenmiştir. Öldüklerinde mezarları bu kılıçlarla işaretlenir. Organizasyon adlı örgütün küçük yaşlarda alıp birtakım biyolojik işlemden geçirerek yetiştirdiği bu savaşçı bayanlar; içlerindeki enerjiyi çok fazla kullanırlarsa savaştıkları yaratıklardan daha tehlikeli yaratıklara dönüşebilirler. Anime de sağlam karakterler olup (Ağlak Raki hariç) benim favorim (Teresa of the Faint Smile) "Donuk Gülüşlü Terasa" dır. Macera ve aksiyonun yanı sıra bence dramda barındırır.

  Yazan: adze55
  Türkçe Altyazı 36
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  62. Regular Show (2009)
  Sürekli Dizi
  8.4 (21,811 Oy)
  Yönetmen: John Davis Infantino, Sean Szeles, Calvin Wong
  Oyuncular: J.G. Quintel, William Salyers, Sam Marin, Mark Hamill
  Açıklama: Saha görevlisi olan Mordecai (mavi bir alakarga) ile Rigby (hiperaktif bir rakun) günlerini kendilerini eğlendirmeye çalışarak geçiren iki dosttur. Eğlenmek için yaptıkları patronları Benson’ın ne kadar hoşuna gitmiyorsa, Pops da onlarla bir o kadar mutlu oluyordur. Günlük uğraşları bazen kontrolden çıkmakta ve gerçek üstü bir hal almaktadır. Örneğin, diğer boyutlara portallar açmakta, 80’lerin Atari oyunlarıyla şeytanları toplamakta ve iş arkadaşlarını aya göndermek için koreografik danslar yapmaktadırlar. Tüm bunlar “Regular Show”da normaldir.

  Yazan: pis metalci
  Türkçe Altyazı 74
  İngilizce Altyazı 11
 • Afiş
  8.1 (11,830 Oy)
  Yönetmen: Mic Graves
  Oyuncular: Jacob Hopkins, Terrell Ransom Jr., Dan Russell, Teresa Gallagher
  Açıklama: The Amazing World of Gumball, Ben Bocquelet tarafından yapılmış Amerikan-İngiliz çizgi dizisi. İlk gösterimini İngiltere'de 2 Mayıs 2011'de, ABD'de 3 Mayıs 2011'de, Türkiye'de ise 1 Kasım 2011'de Cartoon Network'te yapmıştır.

  Yazan: MrBaris
  Türkçe Altyazı 1
  İngilizce Altyazı 1
 • Afiş
  64. Gintama (2005)
  8.8 (3,546 Oy)
  Yönetmen: Yôichi Fujita, Shinji Takamatsu, Chizuru Miyawaki
  Oyuncular: Rie Kugimiya, Daisuke Sakaguchi, Tomokazu Sugita, Susumu Chiba
  Açıklama: Mangasından animeleştirilen Gintama; kendine ait evreni olan alternatif bir zaman diliminde geçer. Edo döneminin sonlarında Amanto adlı uzaylılarla yapılan savaş kaybedilmiş, samurayların çoğu yitirilmiştir. Amanto'lar yönetimi kontrol altına almış, kılıç kullanımını yasaklamış ve samuray mekanizmasını bertaraf etmiştir. Böyle bir zamanda Edo'da kirasını zar zor ödediği evine "Yorozuya" diye tabela asıp esnaflıkta yapan kahramanımız Sakata Gintoki tahta kılıcıyla yoldaşları Kagura, Shinpachi ve Sadaharu ile parasını ödediğiniz müddetçe her türlü işinizi yapar. Müşterileri bazen de arkadaşları için maceradan maceraya koşarlar.

  Gintama'da bol bol diğer animelere atıflar olduğu gibi tarihsel olaylara, kendisine, mangasına hatta yayınlandığı kanala dahi göndermeleri bulunur. Animede yapılan kelime oyunları da yabana atılır cinsten değildir. Tür olarak aksiyon, komedi olsa da benim için komedisi daha ön plandadır. Sağlam yan karakterleri vardır. (Katsura Kotarou, Shinsengumi, MADAO Hasegawa, Tsukuyo vd.) Gintama zaman zaman gözünüzden yaş getirinceye kadar sizi güldürecek, aksiyonuyla tatmin edecektir. Bu animeyi izleyince diğerlerini bununla kıyaslayacaksınız.


  Yazan: adze55
  Türkçe Altyazı 107
  İngilizce Altyazı 13
 • Afiş
  65. Shaun the Sheep (2007)
  8.3 (7,700 Oy)
  Yönetmen: Richard Starzak, Christopher Sadler, Jay Grace
  Oyuncular: John Sparkes, Justin Fletcher, Richard Webber, Kate Harbour
  Açıklama: Sop-motion tarzında animasyondur. Bir çiftlikte yaşayan çılgın koyunların eğlenceli hayatını anlatan mini dizidir.

  Yazan: Abaddon
‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017