Giriş Kayıt

Tarzan Efsanesi (2016)

The Legend of Tarzan
default avatar
Yorumbaz (20 Ağustos 2016)
 • 120/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
resim

Tarzan Efsanesi, bir nevi orijinal Tarzan filminin devamı aslında. Yani eğer ilk Tarzan hikayesini bilmiyorsanız, bu filmi izlememelisiniz. Ama bunun dışında, bu konsept oldukça hoşuma gitti çünkü klasik bir hikayeden ziyade, yeni bir şeyler yapmak için çabalayan bir film var elimizde.

Filmin konusunu kısaca şöyle anlatabilirim: "Birlikte normal bir hayat yaşayan Tarzan ve Jane, ormandan bir çağrı alır. Ve birlikte ormana gittikleri zaman bir tehlike olduğu ortaya çıkar. Bu tehlikenin sorumlusu olan Leon Rom, Jane'i kaçırır. Böylece Tarzan da eski zamanlarına geri dönüp, Jane'i kurtarmaya çalışır."

Filmin iyi yanlarından başlamak istiyorum. Öncelikle filmdeki aksiyon sahneleri oldukça etkileyici olmuş. Görsel efektler de öyle. Filmi izlerken sizi filmin dünyasına hemen sokuyor.

resim

Ayrıca filmdeki performansları da beğendim. Mesela Samuel L. Jackson'ın küçük bir rolü olacağını sanmıştım ama yanılmışım. Jackson, filmin enerjisini değiştirip birden fazla komik an yaratıyor. Böylece de ortaya biraz daha eğlenceli bir film çıkıyor.

Özellikle de Margot Robbie'yi bu filmde epey iyi buldum. Karakteri uzun bir süre boyunca fazla bir şey yapmasa da, performansı yüzümü gülümsetmeyi başardı. Alexander Skarsgård ile de iyi bir kimyası vardı ayrıca.

Eğer filme sadece bu yönlerden bakarsanız, ekrana öylece bakarak 110 dakikanızı hızlıca harcayarak hoş bir seyirlik yaşayabilirsiniz. Fakat ben beklediğimi bulamadım maalesef. Film kötü değil ama kesinlikle çok daha iyi olabilirdi.

Yönetmen David Yates'den başlayalım. Yates'i, yönettiği iyi Harry Potter filmlerinden hatırlıyoruz, orada çok iyi bir iş çıkarmıştı Yates. Ama burada biraz amatörce davranmış çünkü bazı anlarda hikayeyi tam olarak yönetememiş. Bir de özellikle son sahnesinde bir kareyi birden fazla defa kullanmış.

Filmin kötüsünü canlandıran Christoph Waltz'un da çok arka planda kaldığını düşünüyorum. Oyunculuğunun parladığı birkaç sahne olsa da, Spectre'de olan sorun burada da tekrarlanmış. Christoph Waltz, 2 Oscar ödüllü müthiş bir oyuncu. Onun potansiyelini keşke biraz daha fazla kullansalarmış.

Fakat filmle ilgili en büyük sorunum şu; kendini çok fazla ciddiye alması. Bu filmin daha gerçekçi bir şekilde işlenme isteğini anlıyorum ama bu, bir Tarzan filmi sonuçta. Daldan dala bağırarak atlayan, hayvanlarla iletişim kuran birisi Tarzan, yani filmin gerçekçi olmadığını zaten biliyoruz. Keşke Jackson'ın karakteri dışında, daha fazla komedi olsaymış dedirtiyor bu film.

Eğer genel anlamda kafanızı dağıtmak için gürültülü bir aksiyon filmi arıyorsanız, Tarzan Efsanesi'ni izlerken çok keyif alacağınızı düşünüyorum. Ben şahsen filmi izlerken keyif aldım ama ortaya çok daha iyi bir iş çıkabileceğini bildiğim için beklentilerimin biraz altında kaldı. Yine de hoş bir seyirlik olduğunu düşünüyorum, boş vakitte izlenebilecek bir film. İyi seyirler.

Not: Aslında bu eleştiriyi daha önce yapacaktım, gecikme için kusura bakmayın. Bu filmi IMAX 3D'de izlemiştim ve 3D'sinin biraz gereksiz olduğunu düşünüyorum. Eğer IMAX'de izleyemediyseniz meraklanmayın, normal bir ekranda da izlerken hoş bir seyirlik olan bir film olmuş.The Legend of Tarzan
Dizi Altyazıları
La casa de papel (10,710) The Flash (2,065) Counterpart (1,785) Vikings (1,585) The X Files (1,504) Legends of Tomorrow (1,461) Supernatural (1,098) Black Mirror (1,091) Gotham (1,089) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,068)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018