Giriş Kayıt

David Fincher, Marvel Filmlerini Ağır Sözlerle Eleştirdi


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 17 Ekim 2017 17:00

282 

resim

İmzasını taşıyan yapımlarla geniş bir hayran kitlesi elde eden David Fincher son dönemin en popüler filmlerine imza atan Marvel’ı eleştirdi.

David Fincher denince hepimizin aklına Fight Club, Seven ve Gone Girl gibi yapımlar geliyor. Filmleriyle izleyicileri şaşırtmayı seven Fincher şimdilerde Netflix dizisi Mindhunter ile karşımıza çıkıyor. Başarılı yönetmen yeni projesini Yellow King Film Boy‘un röportajında anlattı. Bu vesileyle Marvel’ın sinemaya yaklaşımını neden sevmediğini de dile getirdi.

Alıntı:
“Marvel’ın yarattığı dünyada kendisine göre bir şey bulamayan oldukça yetenekli çok fazla oyuncu var. Eğer onlar için düşünceli, yetişkin, ilgi çekici, karmaşık ve zorlayıcı hikayeler yaratırsak, bu oyuncuları çekmeyi başarabiliriz. Böylece ne olacağını bildiğimiz üç perdeden oluşan hikayelerden kurtulabiliriz. Ya da 22 dakika, yarım saat süren heyecanlı bir şekilde biten dizi düzeninden kaçabiliriz. Bu yüzden heyecan verici bir dönemde olduğumuzu düşünüyorum.”

Şimdiye kadar pek çok yönetmen David Fincher’a benzer düşüncelerle Marvel’ı eleştirdi. Bu sözlerin haklı bir yanı olsa da, Marvel’ın kullandığı formülün hala işe yaradığı çok açık. İzleyiciler sıkılana kadar da çizgi roman uyarlamalarının değişeceğini pek sanmıyoruz.Yorumunuz


Vizyonda bu hafta
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018