Giriş Kayıt

Cannes’ın Altın Palmiyelisi The Square’den Yeni Fragman


  1. Haberler
  2. Sinema
Quaresmania - 07 Eylül 2017 12:23

252 

resim

70. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye’yi evine götüren Ruben Östlund’un The Square’inden yeni fragman geldi.

Daha önceden Play ve Force Majeure filmleriyle bugünlerin işaretini veren Östlund, Cannes fatihi The Square ile bu sefer Cannes Film Festivali’nde her zaman karşımıza çıkmayacak türden bir film ile karşımızda. 142 dakika boyunca insan olmanın verdiği ortak zayıf noktalar çerçevesinde, sanat dünyasını bol bol eleştirip kendinden bir şeyler katmaya çabalayan The Square’in sadece konusu bile yeter.


resim

“İki çocuk sahibi, boşanmış bir baba olan Christian, modern sanat müzesinin sevilen küratörü olma görevini sürdürmektedir. Tha Square ismindeki bir sonraki gösterisi ise yoldan geçenleri azami seviyede de olsa sosyal fedakarlığa davet eden, katılımcılara bir insan olarak sorumluluklarını hatırlatan bir enstalasyondur. Fakat her daim idealler doğrultusunda yaşamak zor olduğundan Christian’ın telefonunu çalan hırsıza verdiği aptalca cevap, onu kendi kazdığı kuyuya çeker ve hiç istemediği durumların içine taşır. Bu sırada müzenin PR ajansı da The Square için beklenmedik bir kampanya yürütmeye başlar. Süreç boyunca müzeyle birlikte Christian da bir varoluş krizine sürüklenir.”

Ülkemize ne zaman gelir onu bilemeyiz ama Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Christopher Læssø ve Terry Notary‘nin başrolleri paylaştığı The Square’in yeni fragmanı için sizleri bu taraf doğru alalım.The Square
2017
The Square
Komedi / Dram142 dk

Yönetmen: Ruben Östlund
Başrollerini Elisabeth Moss, Dominic West ve Claes Bang’in paylaştığı 2017 Cannes’da gösterimi yapılan The Square, İsveçli yönetmen Ruben Östlund’un konuşma özgürlüğü, sanatsal özgürlükler, sosyal sansür vb. konuları İskandinav perspektifinde,...
7.5 (19,360 Oy)

Kaynak: Play Tuşu


YorumunuzForumdan Benzer BaşlıklarDizi Altyazıları
La casa de papel (12,980) Stargate Origins (3,026) Vikings (2,963) Black Mirror (2,715) American Crime Story (1,494) The X Files (1,454) Star Trek: Discovery (1,258) Supernatural (1,246) McMafia (1,135) Altered Carbon (1,119)
Vizyonda bu hafta
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018