Giriş Kayıt

Secret Superstar (2017) - Film İncelemesi


  1. Haberler
  2. Kritik
MatthewMc - 09 Kasım 2017 18:48

215 

resim

"Hindistan'da öğrencilik hayatını zorlu bir şekilde atlatmaya çalışan Insia'nın en büyük hayali, ileride bir şarkıcı olmaktır. Fakat babası tarafından gördüğü baskı yüzünden hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyordur. Fakat Insia, ünlü şarkıcı Shakti Kumar'ı televizyonda gördükten sonra aklına bir fikir gelir ve hayallerini gerçekleştirmek için bir yolculuğa çıkar." Eğer pek bir bilginiz yoksa diye buraya filmin asıl hikayesini buraya yazmak istemedim. Secret Superstar, hakkında çok az şey bilip deneyimlemeniz gereken filmlerden birisi.

Beni Bollywood sinemasıyla tanıştıran ilk isim Aamir Khan'dır. Ve hala bugün bile Bollywood sinemasında en iyi filmlerde yer alan kişinin Aamir Khan olduğunu düşünüyorum. Bu da özellikle 3 Idiots, PK ve daha bu yıl ülkemizde vizyona giren Dangal filmleri ile rahatça görülüyor. Bu yüzden her ne kadar bu filmin fragmanı ve konusunun içine pek girememiş olsam da, Aamir Khan filmin bir parçası için filme bir şans vermek istedim. Ve sinemadan soluğum kesilmiş bir halde ayrıldım.

Bu yıl vizyona giren Aamir Khan filmleri içinden ileride Dangal'ı daha sıkça yeniden izleyebileceğimi düşünsem de, oyunculukları, hikayesi, işlenişi ve mesajı bakımından Secret Superstar, kuşkusuz Dangal'dan daha iyi bir filmdi. Hatta benim için Secret Superstar sadece bu yılın değil, aynı zamanda Aamir Khan'ın yer aldığı en iyi filmlerdendi. Çünkü Secret Superstar hakkında şu an aklıma gelen tek sorun ise konusunun dramatik ağırlığı yüzünden Yerdeki Yıldızlar veya 3 Idiots gibi kolayca tekrar tekrar izlenemeyecek bir iş olmamasıydı. Bunun dışında, Secret Superstar kusursuzdu.

Dangal'da kariyerinin en iyi performansını gösterdiğini düşündüğüm Aamir Khan, bu filmde normalde canlandırdığı karakterlerden çok farklı bir kişiliğe bürünmüş ve yine eşsiz bir performans sergilemiş. Gerek karakterinin mimikleri, gerek diyalogları olsun, bu filmde bildiğimiz Aamir'den eser yoktu. Onu bu filmde izlemesi çok keyifliydi.

Fakat bu filmin asıl yıldızı o değil, Insia'yı canlandıran Zaira Wasim ve onun annesini canlandıran Meher Vij ikilisiydi. Bu ikilinin performansları çok etkileyiciydi ve aralarında kurulan anne-kız çocuğu ilişkisi o kadar gerçekçiydi ki, filmin sonunda duygulanmamak elde değildi.

Bu seferki yazımı biraz fazla yüzeysel tuttuğumun farkındayım çünkü burada asıl şu noktaya değinmek istiyorum; Secret Superstar, gerçekten de özel bir film. Mesajı ve ele aldığı konuyu olabilecek en etkili şekilde anlatmayı başarmış. Sonuç olarak herkesin görmesi gereken bir iş ortaya çıkmış. Oyunculukların harika oluşu bir yana, sırf içeriğinden ve mesajından dolayı bu filmi vizyondan kalkmadan önce izleyin. Bu yılın en iyilerinden birisi, sakın kaçırmayın.
10/10

Yorumunuz


Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018